Кабмін вдосконалив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування ВПО

Вікторія Ровенчук

Кабмін вдосконалив програму компенсацій роботодавцям за працевлаштування ВПО

Кабінет міністрів вдосконалив програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Повідомляє Інформатор з посиланням на Івано-Франківську ОДА.

Зокрема, прописано, що роботодавець отримує компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО у розмірі "не вище" двох розмірів мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, що до цього було встановлено, що виплати здійснюються протягом двох місяців у розмірі 6500 гривень за кожний. Два тижні тому Кабмін збільшив цю суму до 6700 гривень, але рішення було дещо запізнілим: у такому розмірі "мінімалку" в Україні було встановлено ще в жовтні.

Тепер запроваджується автоматична прив'язка до розміру мінімальної зарплати, а також скасовується двомісячний характер виплат. Як зазначив у своєму повідомленні представник Кабміну Тарас Мельничук, компенсація може надаватися і за неповний місяць і у випадках, коли фактичні витрати на оплату праці перевищують дві "мінімалки".

У цьому випадку компенсація за цей період обчислюється шляхом ділення двох розмірів мінімальної зарплати, на кількість робочих днів (чи годин у разі погодинного обліку) місяця та множення на кількість робочих днів (годин), за які надається компенсація.

При цьому уряд прописав, що умовою виділення компенсацій є працевлаштування ВПО на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців. Крім того, роботодавець має гарантувати збереження зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази.

"Загалом ми маємо 7 мільйонів ВПО, для яких питання пошуку нового робочого місця є надзвичайно актуальним. Тому програма стимулювання працевлаштування ВПО для уряду залишається однією з пріоритетних в 2023 році. І цього року ми збільшили в 5 разів фінансування програми сприяння працевлаштуванню внутрішніх переселенців, які зареєструвалися як безробітні", - прокоментувала міністр економіки Юлія Свириденко.

У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості у разі звільнення працівника за власним бажанням, за угодою сторін, або за  ініціативи роботодавця, сума виплачених коштів повертається у повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття або Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю залежно від джерела фінансування компенсації.

Єдине виключення з цього - коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

У разі якщо на місце звільненого працівника працевлаштовано зареєстрованого безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб, виплата компенсації продовжується до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237

No ad for you