Напередодні світлого свята Воскресіння Христового Нацбанк вперше випустив пам’ятну монету “Великодня радість. Писанка”. Вона виготовлена зі срібла, оздоблена складними орнаментами і має форму, що нагадує писанку.
Пише Інформатор Коломия, посилаючись на повідомлення НБУ.
Унікальна монета у формі, що нагадує великодню писанку, виготовлена зі срібла 999 проби, маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г. Оздоблена емаллю та локальною позолотою. Її номінал 10 гривень.
На реверсі монети зображено традиційну писанку Одеської області, відому як “Сорокопуть” або “Козачі левади”. Писанка оздоблена складними орнаментами, кожен з яких має глибокий зміст.
На аверсі монети в центрі композиції розміщено стилізоване дерево життя у формі дуба. Воно всіяне 12 писанками, на яких зображені давні символи наших пращурів.
Проєкт оформлення монети - робота дизайнерки Олександри Кучинської.
Нагадуємо, минулого року українську писанку офіційно включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
"Віддаючи шану цій унікальній національній традиції, Національний банк уперше за час існування своєї нумізматичної програми випустив пам’ятну монету у формі, що нагадує великодню писанку", - зазначають в НБУ.
Перша пам’ятна монета “Великодня радість. Писанка” вже в обігу. Тираж – до 15 000 штук.
Придбати її можна буде згодом в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ, а також у банків-дистриб’юторів (їх перелік є на сайті НБУ).