На Надвірнянщині викрили схему незаконного продажу корисних копалин: збитки перевищили 4,5 млн грн

На Прикарпатті правоохоронці викрили організовану групу, яку підозрюють у незаконному продажі корисних копалин, видобутих на території Надвірнянського району. За попередніми підрахунками, внаслідок цього держава зазнала збитків на понад 4,5 мільйона гривень.

На Надвірнянщині викрили схему незаконного продажу корисних копалин: збитки перевищили 4,5 млн грн

Розповідає Інформатор Коломия посилаючись на допис прокуратури.

Слідство встановило, що до махінацій причетні колишній виконувач обов’язків директора підприємства "Облавтодор", двоє працівників підприємства та керівник приватної фірми.
За даними правоохоронців, державне підприємство мало спеціальний дозвіл на видобуток корисних копалин на Надвірнянщині. Надалі сировину через укладені господарські угоди продавали приватній компанії за цінами, що були суттєво нижчими від ринкових.
Упродовж вересня 2023 року — березня 2024 року  було реалізовано понад 25 тисяч тонн пісковику на суму 4,5 мільйона гривень. Після цього приватне підприємство переробляло його на щебінь різних фракцій та збувало вже за ринковою вартістю.

19 червня фігурантам повідомили про підозру у заволодінні майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем.

Наразі суд уже визначив для підозрюваних запобіжні заходи:

  •  колишньому т.в.о. директора регіонального державного дочірнього підприємства ДАК "Автомобільні дороги України" - тримання під вартою із можливістю внесення застави в розмірі 998 тис. грн;
  • керівнику приватної компанії – застава в розмірі 2,3 млн грн;
  • головному бухгалтеру та т.в.о. начальника філії держпідприємства - застава в розмірі 299 тис. грн.

На Надвірнянщині викрили схему незаконного продажу корисних копалин: збитки перевищили 4,5 млн грн 1

Слідкуйте за нами в Instagram

Image
Коломия в Інстаграм. Цікаві новини, відео та світлини. Підпишись 👇
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити