Лісовий масив на Косівщині, який «помилково» перейшов у комунальну власність та був зданий в оренду, знову став державною власністю.
Повідомляє Інформатор Коломия, посилаючись на прокуратуру області.
Ще у 2021 році Головне управління Держгеокадастру передало Білоберізькій сільській раді понад 327 га землі. До цього переліку помилково внесли ділянку лісового фонду площею 10 га, яка з 2001 року перебувала у постійному користуванні Верховинського лісгоспу.
Після реєстрації в Державному реєстрі ділянку перевели у категорію сільськогосподарських земель, виставили на аукціон і здали в оренду підприємцю на сім років для ведення фермерського господарства.
"Переведення лісових масивів у категорію земель сільськогосподарського призначення створює пряму загрозу їх знищенню. Адже за документами лісу там немає, а отже, лісова охорона не має повноважень контролювати господарську діяльність на такій території . Це розв'язує руки її користувачам або орендарям, які можуть безперешкодно знищувати дерева...", - зазначає керівник Косівської окружної прокуратури Ігор Гриновецький.
Прокурори довели, що передача землі відбулася з грубими порушеннями земельного та лісового законодавства.