Сьогодні минає чотири роки від дня загибелі коломиянина Володимира Барчука — воїна, який із перших годин повномасштабного вторгнення став на захист України.За свою мужність, самопожертву та відданість Батьківщині він посмертно удостоєний найвищого державного звання — Герой України.
У річницю загибелі Інформатор Коломия ділиться історією захисника.
Володимир Барчук народився 24 грудня 1973 року в Коломиї. У 1998 році переїхав до Києва, де займався підприємницькою діяльністю та розвивав власну справу. Проте ще задовго до початку повномасштабної війни вирішив присвятити себе захисту держави — 25 червня 2021 року підписав контракт із ТРО Києва.
Коли 24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення, Володимир без вагань став до бою. Спершу обороняв аеропорт "Київ", а згодом тримав оборону в Ірпені та Бучі.
Пізніше 130-й батальйон, у складі якого служив захисник, передислокували на Харківщину. Там Володимир Барчук став командиром роти та продовжив боронити українську землю від окупантів.
22 червня 2022 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Дементіївка, воїн загинув внаслідок мінометного обстрілу. Через складну бойову ситуацію та безперервні бої побратими змогли евакуювати тіло Героя лише у вересні.
Володимира Барчука поховали у місті Боярка на Київщині. Та пам’ять про нього живе не лише серед рідних і друзів, а й у рідній Коломиї. 5 травня 2023 року на фасаді Коломийського ліцею №2 встановили меморіальну дошку на честь захисника.
У липні 2023 року Президент України присвоїв Володимиру Барчуку звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".
Вічна слава і пам'ять Герою.

