Раніше відомий гірський курорт, а зараз покинута місцина неподалік кордону з Румунією. Селище Буркут заховане серед гір та в довоєнні часи приваблювало любителів екстремального туризму погуляти дикою природою та відвідати закинуті будинки, які більше схожі на декорації для фільму жахів, аніж колись відомого рекреаційного курорту.
Інформатор Коломия розповість історію прикордонного села-привида Буркут.
Село Буркут знаходиться у Верховинському районі менш ніж 5 км від українсько-румунського кордону. Поселення ще з давніх-давен славилось цілющою водою та чистим карпатським повітрям.
Вперше селище згадується у 17 столітті, як місце з лікувальною водою, куди з'їжджались відомі особистості з різних регіонів. Ще від тоді Буркут став лікувальним центром, що власне сприяло швидкому розвитку як курорту.
Саме 19 століття стало туристичним "бумом" для селища Буркут, тоді розбудовували лікувальні заклади та житлові будинки, де залишались мандрівники. Вважається, що буркутська вода могла вилікувати шлунково-кишкові хвороби. У свій час курорт відвідали Леся Українка, Іван Франко, Василь Стефаник та Ольга Кобилянська.
До слова, нещодавно Інформатор Коломия вже писав про гірські мандрівки Лесі Українки теренами Карпатських гір. Серед її улюблених місць відпочинку був і Буркут.
У 1848 році селище було зруйноване австрійськими військами, але під кінець 19 століття вдалось відновити діяльність курорту. У часи світових війн сильно зменшилась кількість відвідувачів, що спричинило закриття кількох туристичних місць та баз відпочинку.
На початку 20 століття населення села зменшилось до 10 осіб. Існує безліч легенд, що саме тут можна зустріти привидів, які розгулюють місцевими лісами та покинутими цвинтарями, де поховані воїни Першої світової війни. Буркутський цвинтар зрівняли із землею під час лісозаготівлі.
З 2008 року в селищі не мешкає ніхто, тож Буркут прозвали "мертвим".
До початку повномасштабного вторгнення в селище приїжджали туристи, щоб розгледіти розвалені будівлі та поблукати дрімучими лісами Верховинщини. Тоді до Буркута можна було дістатися ґрунтовою дорогою, що бере початок у Дземброні та пролягає через село Зелене й присілок Шибене. Шлях проходить трохи вище від русла річки Чорний Черемош.
Наразі в селище нікого не пускають та патрулюють, адже воно знаходить за кілька кілометрів до українсько-румунського кордону, а місцина вважається однією з найвіддаленіших в українських Карпатах. Поруч із Буркутом знаходяться Гринявський, Мармароський та Чивчинський гірські масиви, а до найближчого районного центру 30 км.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com