Про діяльність волонтерів Коломиї: інтерв'ю з Михайлом Орловським

Про діяльність волонтерів Коломиї: інтерв'ю з Михайлом Орловським

Михайло Орловський родом з Львівської області, згодом переїхав у Коломию. Разом з дружиною та дітьми він уже понад два роки активно волонтерить у Народному домі. Разом вони плели кікімори, формували посилки, невтомно допомагаючи українським захисникам всіма можливими способами.

Інформатор ділиться історією пана Михайла.

З чого почалася ваша волонтерська діяльність? 

Мій волонтерський шлях розпочався 3 березня 2022 року. Війна застала мене за кордоном, у Бельгії. 1 березня я повернувся в Україну, а вже 3 березня був у Народному домі, й до сьогодні я тут. 

Про діяльність волонтерів Коломиї: інтерв'ю з Михайлом Орловським 1

Як організована робота ГО “Нескорена Нація”?

У нашому волонтерському центрі є шість цехів. Кожен з них має свою назву та виконує певні завдання.

  • Мурашки – приймають, грузять, відправляють, сортують і надають допомогу військовим та вимушеним переселенцям. 
  • Павучки – плетуть основу для маскувальних сіток.
  • Шовкопряди – плетуть маскувальні сітки і готують тканину для цього. 
  • Бджовеліни – шиють амуніцію для військових. 
  • Тютюнарка – цех, де роблять цигарки. 
  • Файна кухня – готує енергетичні батончики, а також пакують горіхи та різні сухофрукти для перекусів військовим. 

Чим саме ви займаєтеся у волонтерському центрі?

Спочатку я займався завантаженням машин, адже люди щедро й активно надавали допомогу. Згодом я брав участь у плетінні сіток, працював у швейному цеху, де нарізав матеріали для карематів, наколінників та кікімор, які потім зшивали дівчата. Також я крутив цигарки для наших захисників.

Зараз я завантажую та розвантажую машини, сортую речі та допомагаю майже у всіх цехах, окрім кухні. Звісно, на початку було складно освоювати нові навички, адже різниця між досвідченими й недосвідченими волонтерами суттєва. Немає нічого надто складного чи надто легкого – все пізнається в роботі.

Про діяльність волонтерів Коломиї: інтерв'ю з Михайлом Орловським 2

З якими труднощами ви зіткнулися у своїй роботі волонтера?

Зі мною зв'язалися знайомі волонтери з Львівщини та повідомили про купівлю великої кількості автомобілів. Їм потрібен був водій, щоб доставити авто на передову. Під час поїздки я натрапив на автомобіль з правим кермом, яким ніколи раніше не керував. Спочатку я трохи розгубився, адже все було незвично. Але через кілька годин їзди я вже вільно керував цим авто. Це був цікавий досвід, який навчив мене, що кожна людина здатна швидко навчатися, якщо є мотивація.

Що вам найбільше запам'яталося за весь час вашої волонтерської діяльності?

У пам'яті чітко закарбувався образ, як на початку війни всі люди об'єдналися. Пам'ятаю, йду по місту - людей майже немає, а заходиш у волонтерський центр - всі там. Таке враження, що на Різдво ти потрапив на базар, і всі люди там. Так само й тут, пройти вільно неможливо було - "вибачте", "перепрошую", боком, боком. І тоді я розумів, що наш народ неможливо перемогти. Але з часом люди почали забувати про нашу спільну проблему, що потрібно допомагати. Багато волонтерів, на жаль, вимушені були покинути свою діяльність, що відбулося не лише в нашому волонтерському центрі, а й по всій Україні.

Звідки ви знаходите мотивацію продовжувати волонтерити?

Моя мотивація – це наші захисники на передовій. А їхня мотивація – це надійний тил за спинами. Я впевнений, що їм набагато важче, ніж нам. Я вважаю, що краще прийти допомогти годину, дві, хто скільки може. Це значно допоможе хлопцям на передовій і наблизить перемогу.

На жаль, зараз я не бачу нових людей у волонтерському центрі. 

Залишилися те коло людей, яке було від початку, і це засмучує. На початку війни було багато вимушених переселенців і багато з них поїхали додому.

Про діяльність волонтерів Коломиї: інтерв'ю з Михайлом Орловським 3

Розкажіть про вашу волонтерську спільноту. Які її цінності та принципи? Що вас надихає бути частиною цієї спільноти?

Волонтерський центр став для мене другою родиною. Ми багато спілкуємося, підтримуємо один одного, а свята святкуємо разом за одним великим столом. Я вірю, що після перемоги ми й надалі будемо збиратися всі разом, адже нас об'єднало багато спільного. Я не волонтерив до початку повномасштабного вторгнення. Але війна змусила мене діяти. Я хочу допомагати людям, щоб потім не було соромно дивитися в очі своїм внукам і відповідати на їхні питання, що я робив під час війни. Моя мета – допомогти людям, а не отримати щось натомість. Я просто хочу, щоб люди були згуртовані та робили все можливе для нашої перемоги.

Про діяльність волонтерів Коломиї: інтерв'ю з Михайлом Орловським 4

На вашу думку, чи має тема волонтерства частіше висвітлюватися у медіа? Чому?

Якби медіа частіше висвітлювали волонтерську діяльність, це б стимулювало більшу зацікавленість людей у волонтерстві. Я вважаю, чим більше про це говорять, тим більше людей замислюються над цим. Об'єднавшись, ми можемо запобігти подібним трагедіям у нашій країні. Деякі люди вважають, що волонтерство – це особистий вибір, але я з цим не згоден. Коли біда приходить у нашу країну, це стосується всіх. Волонтерство – це не просто добрий вчинок, це важливий внесок у майбутнє нашої країни.

Автор статті – Грабна Тетяна

Фото: архів Михайла Орловського

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com 

Підтримайте нас

Дякуємо за підтримку вільного медіа!
Image
Івано-Франківськ
Коломия