На Івано-Франківщині правоохоронці викрили колишнього керівника військового лісгоспу на масштабних махінаціях з деревиною, які коштували державі понад 750 тис. грн.
Повідомляє Інформатор Коломия, посилаючись на поліцію області.
Як встановили слідчі, тіньова схема діяла впродовж 2022–2023 років. 37-річний посадовець, який на той час тимчасово очолював державне підприємство "Прикарпатський військовий лісгосп", вирішив вести справи за власними правилами, ігноруючи закон.
Замість того, щоб реалізовувати цінну дубову деревину через прозорі електронні біржові торги, екскерівник укладав прямі договори. У результаті сотні кубометрів дуба дісталися чотирьом обраним приватним підприємцям за цінами, що були суттєво нижчими від ринкових.

Підрахунки показали, що така "щедрість" посадовця завдала державному підприємству збитків на суму понад 750 тисяч гривень. Колишньому очільнику лісгоспу офіційно повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Наразі досудове розслідування триває. Правоохоронці з'ясовують усі обставини оборудки та перевіряють, чи не мали до цієї схеми відношення інші особи.