Мешканець Коломийщини адміністрував Viber-групу, що перешкоджала мобілізації. Там розміщували інформацію про місця вручення повісток працівниками ТЦК та СП. Правоохоронці викрили адміна, а групу заблокували. Нещодавно Коломийський міськрайонний суд виніс йому вирок.
Яке покарання суд призначив чоловіку - розповість Інформатор Коломия.
З вироку від 18 квітня відомо, що судили мешканця села Марківка.
"Знаючи, що діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки по здійсненню мобілізаційних заходів викликала широкий резонанс в суспільстві, у тому числі і серед осіб, які мають намір ухилитися від мобілізації або не виявляють бажання бути призваними на військову службу, у соціальних мережах виник посилений попит на поширення інформації про діяльність ТЦК та СП, умисно, вирішив перешкодити законній діяльності Збройних Сил та інших військових формувань під час здійснення ними призову на військову службу в особливий період", - йдеться в матеріалах справи.
Обвинувачений адміністрував Viber-спільноту під назвою "Поліція SOS". В ній публікувалися повідомлення з інформацією про місця, де працівники ТЦК та СП проводили мобілізаційні заходи.
Так, у період з 5 січня 2023 року по 4 листопада 2024 року там було розміщено 55 таких повідомлень. Інформація поширювалась не лише ним, а й іншими учасниками Viber-спільноти, зазначається у вироку.
Крім того, з метою приховування своєї протиправної діяльності адмін закрив контактні дані учасників групи, в тому числі і свої, а також налаштував конфіденційність групи та дозволив надсилати повідомлення у вигляді тексту, фото й відео.
Прокурор та обвинувачений 7 квітня 2025 року уклали угоду про визнання винуватості, яку суд затвердив.
Суд визнав мешканця Марківки винним та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на 5 років, але замінив його на іспитовий строк тривалістю 2 роки.
Також йому заборонено змінювати місце проживання чи виїжджати за межі України без дозволу пробаційного органу.
Речовими доказами у справі стали грошові кошти у розмірі 3 000 гривень, які конфісковано в дохід держави, а мобільний телефон повернуто власнику.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів.