У Косові поліцейські викрили корупційну схему фіктивного працевлаштування у місцевому санаторії. 48-річна заступниця директорки закладу, організувала схему залучивши працівників та родичів.
Розповідає Інформатор Коломия посилаючись на допис поліції.
Правоохоронці встановили, що упродовж 2019-2024 років у санаторії "Косів" оформили 37 людей, які фактично не працювали та не виконували посадових обов’язків. Зарплату і премії нараховували на їхні банківські рахунки, після чого гроші знімали та розподіляли між учасниками схеми.
Організаторка підшуковувала "кандидатів" на посади та вносила неправдиві відомості до документів. Інспекторка з кадрів оформлювала особові справи та накази про прийняття на роботу, директорка підписувала кошториси, штатні розписи й табелі обліку робочого часу, а працівники бухгалтерії готували документи для нарахування зарплати.
Спочатку фігурантки працевлаштовували власних родичів. Маму організаторки оформили молодшою медичною сестрою, чоловіка — бухгалтером, сина — інструктором з праці та масажистом, невістку — медичною сестрою. Надалі до схеми залучали знайомих, які хотіли отримувати трудовий стаж. За даними слідства, ніхто з них на роботу не виходив. Загальна сума збитків, завданих державі, перевищує 15,3 мільйона гривень.
19 червня поліцейські повідомили про підозру 5 фігуранткам за ч. 4 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння державним майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану у великих та особливо великих розмірах.
Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді застави: для чотирьох фігуранток — по 998 тисяч гривень, для ще однієї — 1,6 мільйона гривень.


