Журналістка, членкиня Коломийської організації НСЖУ Діана Лаврик 8 квітня вирушила на Буковину, аби зняти сюжет про перехід однієї з церков до ПЦУ. Та під час зйомок між представниками УПЦ (МП) і ПЦУ розпочалася бійка у якій побили й журналістку.
Розповідає Інформатор Коломия з посиланням на допис у соцмережах видання "Вільний голос".
Діана розповіла, що на запрошення парафіян і отця Романа Грищука з села Верхні Станівці вона приїхала до храму святителя Миколая, який за документами офіційно перейшов до ПЦУ. В цей день мало пройти перше богослужіння.
"Коли ми разом з отцями і парафіянами заходили до храму, з’явилися нападники – з дубинками, перцевими балончиками. На нашу адресу посипалися погрози. У наш бік полетіло каміння, пісок, розлючені люди трощили нас палицями. Я стала збоку, фіксувала події на відео, чітко і виразно повідомила, що я журналістка. Мене вдарили, потягнули за волосся… Хтось підхопив мене і втягнув до храму, щоб врятувати від розлюченого натовпу. Тим часом на подвір’ї палицями, ногами добивали лежачих, тих, хто не встиг сховатися… Я знімала це все. Чоловіки, жінки сипали прокльони, товкли палицями по дверях храму, бризкали на нас балончиками, вигукували різні погрози. Почали ламатися в храм із двох боків. Хлопці, чоловіки тримали оборону храму зсередини. Аж тут через залізну браму всередину запустили з вогнегасників газ. Дихати було неможливо. Нападники зробили коридор, щоб ми вийшли. Коли ми виходили, нас люто били, мене потягнули за волосся вбік, били, зірвали журналістське посвідчення, хотіли відібрати техніку… Били усіх, поки ми не вийшли за територію храму. Як тільки приїхала поліція, хвилин за 15, у мене прийняли заяву… Для зняття побоїв треба було прийти наступного дня туди, у Верхні Станівці. Не поїду, боюся за своє життя…", - розповіла журналістка.
Отець Роман Грищук, який запросив журналістку розповів, що майже дві третини храмів Буковини (360 парафій) належать до УПЦ (МП).
"Громади прозрівають, переходять у Київський патріархат, але завжди з’являється група незадоволених, які прагнуть залишитися у московському патріархаті. Мабуть, це люди, обмануті священником… Або це свідома позиція колаборантів, які множать колаборантів", - підсумував отець.
Наразі Коломийська організація НСЖУ звернулася до колег з Івано-Франківської спілки НСЖУ, Івано-Франківського Центру журналістської солідарності, а вони – у Національну Спілку Журналістів України.
У НСЖУ вже встигли відреагувати на цю ситуацію:
"Незважаючи на те, що у Лаврик на шиї було посвідчення Національної спілки журналістів України, і вона чітко та голосно заявила, що є журналісткою, на неї представниками УПЦ було скоєно напад. Журналістці довелося звернутися до лікарні."
Юрист НСЖУ Даніл Сербін вбачає у вчиненому сукупність злочинів, передбачених ст. 126 (побої та мордування) і 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста).