Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

5 корисних сервісів і Telegram-ботів, які можуть врятувати життя під час воєнних дій

Де знайти бомбосховище, як надати першу допомогу, що покласти в рюкзак для виживання, куди рухаються ворожі війська та де вступити в тероборону — все це можна дізнатися швидко прямо у своєму смартфоні.

П’ять сервісів, які можуть врятувати життя українців під час можливого загострення війни.

Ділиться Інформатор, завдячуючи dev.ua | IT України.

Готовий до всього

Telegram-бот, де зібрані рекомендації з підготовки та правила поведінки в разі військового вторгнення. Тут можна знайти інформацію про те:

  • Як вижити цивільному (як спланувати переїзд з сім’єю або як захистити дім, якщо плануєте залишатися в місті);
  • Йти захищати країну (де вступити в територіальну оборону та ЗСУ, навчання стрільбі, курси бойової підготовки);
  • Небезпечні ситуації  (як реагувати на сирену і повідомлення з різних каналів зв’язку);
  • Інформаційна безпека (де шукати перевірену інформацію, як переконатися в її достовірності);
  • Що підготувати й купити (як убезпечити будинок і зібрати тривожну валізку, аптечку; як підготувати домашніх тварин).

Джгут 2.0

Це віртуальний помічник з надання першої допомоги, який функціонує у форматі чат-бота. Його можна завантажити у трьох месенджерах: Telegram, Viber та Facebook Messenger.

В ньому є два режими: один — для медиків та тих, хто раніше отримав знання та навички з надання першої допомоги й хоче їх актуалізувати. Других — для людей без медичних знань. В цьому режимі бот надає прості інструкції, які не потребують особливих навичок.

У бота є різні сценарії: що робити при травмі, втраті свідомості, епілептичному нападі, підозрі на інсульт, болі в грудях тощо. Алгоритми бота розраховані саме на той час, який потребує перша допомога у тій чи іншій ситуації.

kordon.io

Цей сервіс, який запустили українські волонтери, дозволяє моніторити активність російських військ поблизу кордонів України, а також на окупованих територіях Донбасу й Криму. Всі оперативні дані беруться від супутникових операторів.

Сервіс має окремий сайт, де зображена карта з супутниковою інформацією про рух російських військ. Також є Twitter-бот, що сповіщає про нові виявлені місця дислокації військ та іншу інформацію.

Мапа бомбосховищ

Інтерактивна карта з укриттями для населення в Києві та за межами міста. Її нещодавно оновили, оскільки раніше карта включала застарілі дані з 2014 року.

На мапі відображені укриття цивільного захисту, підземний простір метро, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші підземні споруди, які можуть бути тимчасово використані для укриття населення. У разі потреби керівники організацій та власники цих споруд повинні забезпечити вільний доступ для укриття.

Карта пунктів евакуації

Тут зібрані евакуаційні пункти Києва та прилеглих населених пунктів. З адресами й телефонами. Як і мапа бомбосховищ, ця карта інтерактивна (можна обрати інформацію по своєму району) та постійно оновлюється.

Збірні пункти евакуації Києва будуть введені в дію у разі оголошення евакуації населення всього міста чи окремих районів через загрозу чи безпосереднє виникнення надзвичайних ситуацій.

Нагору