Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Ліміт на зняття готівки з рахунків збільшено

Національний банк України збільшив ліміт на зняття готівки з рахунків у іноземній валюті.

Інформатор повідомляє, що НБУ також пояснив низку обмежень на транскордонні операції.

Відтак, з 21 березня збільшено щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті з 30 тис. грн до 100 тис. грн (в еквіваленті).

Зазначається, що цей ліміт також поширюється на зняття валюти за кордоном із рахунків в іноземній валюті, що відкриті в українських банках.

Без змін залишається обмеження по зняттю коштів в Україні до 100 000 грн в день. Натомість за кордоном таку суму можна зняти з гривневих рахунків на місяць.

Проте ці зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для оплати товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень.

Відтепер платити за навчання за кордоном можна без обмежень.

Лімітом у 100 тисяч гривень на місяць обмежено переказ коштів на рахунки фізичних осіб за кордоном з використанням реквізитів платіжних карток платника та отримувача, а також здійснення таких операцій, як поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо.

Водночас, розраховуватися картками за товари та послуги в торговельних мережах та Інтернеті можна без обмежень як в Україні, так і за кордоном.

Крім того, розширено перелік винятків до заборони, що стосується переказів за кордон, валютними операціями резидентів із виконанням зобов’язань, які забезпечені державною гарантією;

НБУ дозволив купувати іноземну валюту за форвардними договорами, що були укладені до 23 лютого 2022 року (включно) з дотриманням визначених умов.

Раніше ми писали, як перерахувати гроші на допомогу українській армії.

Нагору