Нам щодня доводиться зустрічатися із повідомленнями про паліїв. Направду, весняна толока і пожежі зрослись в сумну карикатуру. Чи можна інакше? І хто де має прибирати?
Інформатор пропонує коломиянам долучитися до міської толоки, але з розумом і не на шкоду нашому здоров’ю і довкіллю.
Традиційно толока в Коломиї розпочинається з потеплінням і триває до передвеликодніх днів. Цьогоріч загальноміська толока розпочнеться 28 березня і триватиме до 20 квітня.
То як це працює – на хлопський розум:
Біля багатоповерхівок прибирають самі мешканці або ж обслуговуюча фірма, якщо ОСББ заключило на це попередній договір. Поцікавтесь у голови ОСББ .
Території біля приватних осель прибирають власники будинків.
Вулиці й прилеглі території підприємств, магазинів, сервісних центрів, приватних медзакладів, інших установ, що знаходяться у приватній власності приводять до ладу самі власники.
Типові правила благоустрою можна прочитати ТУТ.
А комунальники наводитимуть лад у парках, скверах, відпочинкових зонах, на дорогах міста, біля установ і комунальних закладів. До слова, міська рада також приєднується до толоки.
Що робити з хмизом, сухостоєм?
У місті чи в селі їх можна використати як тверде паливо. Комунальники міста забирають сухе гілля, перепускають його через подрібнювач і цю суміш потім можна використовувати для котелень.
У селі чи в приватному будинку міста практично в кожному господарстві є твердопаливні котли, врешті – печі. То чому ж не використати хмиз із з користю? Так, з пічних труб дим також несе шкоді екології. Але принаймні пожежа не пошириться на довколишні поля, ліси й сусідські будинки.
Фото з відкритих джерел
Наталка Сандецька