Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Бувай, совок! Як у Коломиї з декомунізацією бібліотек

Сьогодні, 5 травня, Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що з українських бібліотечних фондів вилучать російську пропагандистську літературу. Попередньо фахівці бібліотечної справи визначили, яка саме література містить пропаганду московії.

Як це відбуватиметься в Коломиї – дізнавався Інформатор.

Повідомляється, що російську літературу замінять якісною україномовною літературою й книгами українських видавництв.

«Наразі Міністерство визначило чіткі критерії, за якими російська література буде вилучена з українських бібліотечних фондів. Ми підходимо до цього питання ретельно і виважено. Сподіваємось, що все це позитивно вплине на розвиток українського книговидавництва», – заявила заступниця профільного міністра Лариса Петасюк.

Бібліотекам рекомендується створити дорадчі органи, які зокрема, надаватимуть рекомендації щодо актуалізації бібліотечних фондів в умовах збройної агресії РФ, вказали у МКІП.

А що у нас?

А у нас все гаразд. Ще восени 2021 року при реаорганізації бібліотек старі фонди переглянули і на власний розсуд вилучили книги, в яких возвеличували Радянський Союз, спотворювали історію України, проповідувалися ідеї “велікава рускава народа” та братської любові, від котрої нині гинуть тисячі українців.

“Всі ті книги ми відсортували і здали на макулатуру, – розповідає Мар’яна Кодіна, в.о. начальника управління культури Коломийської міської ради. – За виручені кошти придбали нову сучасну літературу. Наші бібліотекарі співпрацюють з Інститутом книги і відслідковують новинки видавничої справи”.

Нагадаємо, що в Україні, попри існування закону про декомунізацію, досі є чимало символів радянської комуністичної доби, в тому числі пам’ятників та топонімів. Зараз, у воєнний час, зокрема в регіонах, активніше продовжились роботи з демонтажу цих об’єктів.

Читайте до теми: Коломийська міська публічна бібліотека в реаліях війни: що змінилося.

Наталка Сандецька

Нагору