Пригріває славно, правда? За сонцем ми скучили, тому безпечно підкладаємо під його промені свої бліді обличчя. Проте всього добре можна в міру. Адже ультрафіолет - не забавка. Сонячні й теплові удари можуть на кілька днів звалити з ніг.
Як правильно дружити з сонцем, - розповість Інформатор.
Тепловий удар - стан організму, отриманий внаслідок перегріву. Сонливість, головні болі, загальна слабкість і запаморочення - основні його ознаки.
Якщо вчасно нічого не зробити, то симптоми розвиваються далі - червоніє обличчя, піднімається тиск і температура тіла досягає 40°C. Розлади ШКТ і блювота - додаткові «бонуси» такого стану. Якщо проігнорувати і таке положення хворого, то далі він починає марити, бачити галюцинації, втрачати свідомість. Лице блідне, температура різко падає, пульс частішає. Підсумок - смерть. При важких формах теплового удару необхідно терміново викликати швидку допомогу.
Причини сонячного і теплового удару - не тільки пряме палюче сонце.
Ви здивуєтесь, але в групі ризику ще люди в стані стресу, особи з надмірною вагою, серцево-судинними або ендокринними захворюваннями, курці та любителі спиртного.
Для теплового удару іноді достатньо довго перебувати в жарку пору у приміщеннях без нормальної вентиляції чи теплому одязі.
Ознаки сонячного удару легкого ступеня:
Симптоми сонячного удару середнього ступеня:
Перемістити потерпілого в прохолодне місце або тінь, укласти його, підняти голову і ноги, підклавши що-небудь під них.
Зняти верхній одяг, напоїти хворого мінеральною водою, змочити шматок тканини холодною водою і прикласти до голови і шиї людини.
Обтерти тіло шматком мокрої тканини, облити водою не тепліше 20°С або обернути мокрим простирадлом.
Прикласти до голови, під потилицю і на лоб холодний компрес, шматочок льоду або холодну пляшку. Постійно обмахувати його, створюючи обмін повітрям.
Якщо почалися галюцинації - дати понюхати нашатирний спирт. При блювотних позивах - звільнити дихальні шляхи і шлунок, перевернути потерпілого на бік.
Важливо!
Зупинка дихання, непритомність, відсутність пульсу - сигнали для того, щоб викликати «швидку» і, поки чекаєте її, робити масаж серця і штучне дихання.