Традиція косівської мальованої кераміки, внесена до Репрезентативного Переліку нематеріальної культурної спадщини людства (ЮНЕСКО), могла бути втрачена через війну. Виробництво вдалося відновити після декількох місяців простою.
Розповідає Інформатор з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України.
До Косівської регіональної організації Національної Спілки художників України таки вдалося доставити довгоочікуване обладнання для керамічного цеху. Це дасть змогу відновити повноцінний технологічний процес виробництва місцевої кераміки — традиції, що визнана на рівні ЮНЕСКО.
Справа в тому, що через війну стало небезпечно постачати сировину зі Слов’янська до Косова. А без неї неможливе виготовлення виробів народних художніх промислів. Виробництво традиційних мальованих кахель припинилося.
Відновлення виробництва стало можливим завдяки проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe) та Офісу розвитку креативних індустрій.
Косівська кераміка унікальна за технологією виготовлення та малюнками. Вона відома своїми виробами: посудом, дитячими забавками, сувенірами, пічними кахлями, декоративними плитками.
Напевне немає хати в Коломиї, в якій не знайшлось би керамічного посуду чи сувеніра.