Інформатор Коломия

ВЛАДА

В Україні визначили штрафи за порушення комендантської години та світломаскувального режиму

В Україні за порушення комендантської години  та режиму світломаскування будуть виписувати штрафи. Так, у травні ВРУ внесла законопроєкт, який визначає розміри штрафів за знаходження на вулиці під час комендантської години.

Про це повідомляє Інформатор.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський зазначив, що комендантська година – це необхідний захід безпеки. За його словами, проблемою є те, що не всі українці дотримуються умов комендантської години та це питання до законодавців, щоб була встановлена належна відповідальність за порушення комендантської години. Мова йде про адміністративну відповідальність.

“Я ще раз нагадаю, що комендантська година сьогодні – вимога часу і це не забаганка будь-кого, щоб обмежити пересування людей. Це питання протидії ДРГ, це і питання переміщення чутливих вантажів, які здійснюються саме під час комендантського часу, це і питання безпеки на вулиці, яка сьогодні потребує саме таких заходів. Тому, я звертаюсь до всіх громадян з тим, що потрібно виконувати вимоги, які передбачені в кожному регіоні окремо. Вони встановлюються з узгодженням з місцевою владою і таких правил треба однозначно дотримуватися”, – сказав Монастирський.

Читайте також: На Коломийщині змінили формат перепустки для пересування під час комендантської години

Порушення комендантської години, тобто перебування у певний період доби, під час дії воєнного стану, на вулицях та в інших громадських місцях або рух транспортних засобів, без спеціально виданих перепусток або посвідчень:

  • передбачає попередження або штраф від 170 до 510 гривень.

За дотриманням комендантської години у час дії комендантської години слідкує поліція, військові, комендатура та військова служба правопорядку.

 

Як в Коломиї з дисципліною

Комендант міста Дмитро Пасічний розповів, що випадки порушення комендартської години є. Але більшість з них не є грубими порушеннями:

“Якщо людина просто не встигла додому на 10-15 хв, то, звісно річ, ніхто її затримувати не буде і дадуть змогу дістатися дому. Але ті, хто грубо порушує терміни без об’єктивних причин та ще й порушують громадський спокій, будуть доправлені у відділ поліції для з’ясування обставин. Залежно від міри правопорушення такі особи можуть отримати штраф або ж навіть отримати адміністративний арешт на 15 діб”. – каже майор Дмитро Пасічний.

Яка відповідальність за порушення спеціального режиму світломаскування 

За це під час дії воєнного стану передбачає попередження або штраф з громадян від 170 до 510 гривень і з чиновників — від 425 до 850 гривень. В разі повторного, протягом року, порушення комендантської години або спеціального режиму світломаскування загрожує штраф від 850 до 1700 гривень з громадян та від 1 700 до 3 400 гривень з чиновників.

Наталка Сандецька

Нагору