53% українців проти дискримінації ЛГБТ, проте готові приймати в родині тільки 36%

53% українців проти дискримінації ЛГБТ, проте готові приймати в родині тільки 36%

Право гомосексуальних пар на реєстрацію шлюбу підтримує удвічі більше українців, ніж 10 років тому. Відтак більше половини опитаних проти дискримінації за сексуальною орієнтацією і трохи менше 50%. Проте набагато менше українців готові приймати представника ЛГБТ як члена власної родини.

Інформатор пропонує опитування від Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАН України та думки прикарпатців з цього приводу.

Майже удвічі з 2013 року зріс рівень підтримки права гомосексуальних пар на реєстрацію шлюбу. Безумовність такого права підтримують 27% населення, ще 26% підтримують з деякими винятками. Сукупно це 53%, у той час як у 2013 році цей показник становив 33%.

Відтак 53% населення в Україні підтримують заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності в законодавстві, а також заборону розпалювання ворожнечі до ЛГБТ.

53% українців проти дискримінації ЛГБТ, проте готові приймати в родині тільки 36% 1

А 46% українців згодні, що ЛГБТ повинні користуватися такими ж правами, як інші громадяни. Проти цього висловився 41% людей, решта не визначилися.

Про це пише пише Святослав Шеремет, координатор із політики та законодавства Національного ЧСЧ-консорціуму із посиланням на результати дослідження Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАН України.

53% українців проти дискримінації ЛГБТ, проте готові приймати в родині тільки 36% 2

Також більше ніж удвічі із 2016 року зросла кількість людей, які позитивно ставляться до виховання та всиновлення дітей гомосексуальними парами. Категоричне заперечення за той же період скоротилося з 72% до 59%.

53% українців проти дискримінації ЛГБТ, проте готові приймати в родині тільки 36% 3

36% українців готові позитивно сприймати лесбійок, геїв і бісексуалів як членів сім’ї, друзів, сусідів чи колег. Чверть населення готова до подібних стосунків із транссексуальними людьми.

Гірше ставлення до ЛГБТ статистично пов’язано з проживанням у населеному пункті меншого розміру, нижчим рівнем освіти, старшим віком і матеріальним неблагополуччям, а також серед тих, хто не брав участі в подіях Революції гідності.

Найбільша частка тих, хто підтримує рівноправ’я, у центрі, на півночі (включно з Києвом) та на півдні країни – 78%, 73% та 73% відповідно. Водночас у західних та східних регіонах більшість населення (52% і 54% відповідно), хоча і з незначною перевагою, проти.

53% українців проти дискримінації ЛГБТ, проте готові приймати в родині тільки 36% 4 53% українців проти дискримінації ЛГБТ, проте готові приймати в родині тільки 36% 5 53% українців проти дискримінації ЛГБТ, проте готові приймати в родині тільки 36% 6

Нижчий рівень толерантності до ЛГБТ статистично пов’язаний із проживанням у населеному пункті меншого розміру, нижчим рівнем освіти, старшим віком і матеріальним неблагополуччям, відзначив Святослав Шеремет.

Читайте також: “Зелене покривало” і +35°C: де коломияни ховаються від спеки

Перше фото - Woitek Redwanski

Підтримайте нас

Дякуємо за підтримку вільного медіа!
Image
Івано-Франківськ
Коломия