Інформатор Коломия

ГРОШІ

Від 3 до 12 тис – штрафи за спалення сухої трави та опалого листя

Осінь славиться не тільки золотистими кольорами та бажаним бабиним літом, а й смородом спаленого листя та трави. Мало того, що самі дихаємо цими викидами, так ще й атмосферу нищимо. Проте сподіваємось, що цього року такого не станеться і штрафи, розміром від 3 до 12 тис грн нікому не випишуть.

Інформатор розповідає про небезпеку від спалення трави та листя, а також про штрафи за таке порушення з посиланням на Державну екологічну інспекцію.

Через спалювання сухого листя, в атмосферне повітря потрапляють забруднюючі речовини такі, як: пил, окисиди азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, який здатний викликати у людини ракові захворювання та вивільняється діоксин – одна з найотруйніших речовин.

Також під час спалення сухостою гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Ґрунтовий родючий покрив після таких дій відновлюється лише через 5-6 років. Великої шкоди зазнає також флора та фауна.

Відповідно до чинного законодавства особи, винні у виникненні пожеж у екосистемах, можуть бути притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності. За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків громадянам загрожує штраф у розмірі від 3060 до 6120 грн. За ті ж дії, вчинені на природоохоронних територіях, паліям загрожує штраф у розмірі від 6120 до 12240 грн.

Окрім того, звертаємо увагу на те, що під час дії воєнного стану спалювання сухої трави чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсія згідно ст.113 ККУ.

Христина Бойчук

Нагору