Якщо колишній чоловік мобілізований до лав ЗСУ і йому перестали нараховувати заробітну плату за основним місцем роботи, чи має він виплачувати аліменти дитині?
Досить актуальне питання сьогодення, на яке Інформатор намагався знайти відповідь і знайшов!
19 липня 2022 року набрав чинності Закон України № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин», згідно з яким роботодавця звільнено від обов’язку зберігати середній заробіток за працівниками, яких призвали на військову службу. За такими працівниками зберігається лише місце роботи та посада.
“Мобілізованим працівникам виплачують грошове забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України на підставі Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Водночас військовослужбовці сплачують аліменти на загальних засадах та з усіх видів грошового забезпечення (крім такого, яке не має постійного характеру).”, – зазначають на сторінці фейсбук Безоплатної правової допомоги.
Що робити, якщо військовослужбовець відмовляється добровільно сплачувати аліменти?
“У свою чергу, стягувач може письмово повідомити виконавця про мобілізацію боржника на військову службу із зазначенням номера військової частини, якщо такий відомо. Якщо виконавцю невідома адреса військової частини, де служить боржник, він повинен надіслати документи щодо стягнення аліментів до Міністерства оборони України з метою їх передачі до бухгалтерії військової частини для стягнення аліментів з доходів боржника.”, – відповідають працівники Безоплатної правової допомоги.
Ви можете отримати консультацію за телефонами:
0 800 213 103 – Єдиний номер контактного центру системи безоплатної правової допомоги
1548 – гаряча лінія Мінреінтеграції з кризових питань
Інфографіка підготовлена у співпраці з РеІнформ та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com.
Вікторія Ровенчук