Українці зможуть звертатися у лікарнях за реабілітацією та медичною, в тому числі паліативною, допомогою до професіоналів у галузі психології.
Повідомляє Інформатор, посилаючись на МОЗ.
Міністерство охорони здоров’я включило посади “клінічний психолог” та “психотерапевт” до Переліку посад професіоналів із вищою немедичною освітою.
У наказі йдеться, що на посаді “клінічний психолог” можуть працювати особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю “Психологія”, за умовою до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом “Клінічна психологія”.
Спеціаліст, який працевлаштований психологом або практичним психологом закладу охорони здоров’я до 1 січня 2023 року, має стаж роботи у системі охорони здоров’я понад 5 років та переводиться на посаду “клінічний психолог”, має право до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом “Клінічна психологія” зі скороченим терміном підготовки, що визначається закладом вищої (післядипломної) освіти в кожному випадку окремо і може становити від одного до трьох місяців.
Працювати психотерапевтом зможуть особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю “Психологія” та пройшли спеціалізацію за фахом “Клінічна психологія” з наступною спеціалізацією за фахом “Психотерапія”.
Відповідні професійні назви робіт будуть внесені до Класифікатора професій ДК 003:2010.
До теми: Гарячі лінії психологічної підтримки
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com.
Ольга Пукавчук