Ветерани війни мають право на безкоштовні операції. Зокрема, планові та ургентні операції покриваються Програмою медичних гарантій. Національна служба здоров’я України оплачує медзакладу хірургічні втручання і всі супутні медичні послуги.
Інформатор розповідає, що для цього потрібно з посиланням на Івано-Франківську ОВА.
Щоб зробити планову операцію безоплатно потрібне електронне направлення. В той же час, ургентні операції – безкоштовні без направлення.
Ургентні операції проводять, коли є загроза життю людини та необхідне негайне медичне втручання. Такі операції безкоштовні, а для їх проведення не потрібне направлення чи наявність декларації з лікарем. Зазвичай ургентні операції проводять при доставленні в лікарню бригадою екстреної медичної допомоги або при самозверненні у невідкладному стані.
Планові операції – це нетермінові втручання. Необхідність проведення операції визначає лікар та надає пацієнту електронне направлення. Саме електронне направлення на планову операцію є гарантією, що операцію зроблять безоплатно.
Щоб зробити планову операцію безоплатно за Програмою медичних гарантій потрібно звернутися в медзаклад, що має договір з НСЗУ на пакети “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” чи “Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня”.
Дізнатись контакти найближчого закладу можна за номером 16-77.
За що не потрібно платити під час операції?
- Первинний огляд, під час якого лікар визначає маршрут пацієнта та що йому потрібно зробити перед проведенням операції.
- Всі необхідні супутні аналізи та дослідження. Зокрема, лабораторні обстеження, такі як загальноклінічний аналіз крові та сечі, бактеріологічні, цитологічні дослідження; інструментальні дослідження (ЕКГ, УЗД, КТ, МРТ, рентген та інші) тощо. Заклади мають робити їх цілодобово та мати все необхідне обладнання. Вимагання оплати – порушення умов договору з НСЗУ.
- Оперативне втручання та анестезія (загальний наркоз, епідуральний наркоз, місцева анестезія, знеболювання в післяопераційному періоді) теж проводиться безоплатно.
- На всіх етапах надання допомоги пацієнт має бути забезпечений ліками з Нацпереліку основних лікарських засобів безоплатно. Перевірити наявність ліків у конкретному закладі можна на сайті.
- У разі потреби пацієнту мають надати безоплатно інтенсивну терапію.
- Післяопераційний догляд та допомога, якої потребує пацієнт – також безоплатні. Зокрема, це цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, післяопераційний моніторинг та медикаментозна терапія, консультації лікарів різних спеціальностей, реабілітація у гострому періоді, якщо до неї немає протипоказань.
- У разі проведення хірургічних операцій у стаціонарі в перелік безоплатних послуг включене харчування.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237