Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Як уникнути переохолодження? | поради медиків

Зимові прогулянки – це окремий вид задоволення. Але зіпсувати їх може мороз. Руки мерзнуть, ніс червоніє, дрижаки пробирають… Проте є кілька корисних порад, які допоможуть вам уникнути переохолодження.

Інформатор розповідає деталі з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Багатошаровість одягу

Перший шар – спідня білизна, колготки, шкарпетки, термобілизна – краще обирати з легкої шерсті, поліестеру або поліпропілену. Не носіть бавовну в холодну погоду, адже вона вбирає вологу і утримує її біля тіла, від чого стає ще холодніше.

Наступний шар одягу може бути з флісу, шерсті або мікрофібри.

Обираючи останній шар, наприклад, куртку, керуйтесь практичними міркуваннями, а не модою. Одяг цього шару повинен бути з тканини, що водночас пропускає повітря і не пропускає дощ і вітер.

Одяг не обов’язково має бути грубим і сковувати рухи, головне – багатошаровість і просторість: між різними одежинами утворюється повітряний прошарок, який утримуватиме тепло.

А що з взуттям?

Зимове взуття має бути із товстою підошвою: просторе, ідеальне за розміром та не стискає ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг.

Рукавиці та шапка – вірні супутники

Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла й можете захворіти.

Їмо перед прогулянкою

Щоб підтримувати нормальну температуру взимку, організм використовує більше енергії, тож і поповнювати її треба частіше. Їжте поживну та здорову теплу їжу. Із собою можна взяти термос із чаєм. Пам’ятайте, що алкоголь не зігріває взагалі, а дає лише уявне відчуття тепла.

Як зігрітись в укритті?

Прямуючи в укриття візьміть із собою ковдру, плед, каремат. Уникайте сидіння на голих поверхнях, навіть якщо на вас три шари теплого одягу.

Як не дати теплу втекти з домівки?

Щоб зберегти тепло вдома – ізолюйте приміщення. Найпростіше, що можна зробити самому – перевірити чи не тягне холодом із дверей та вікон, та за потреби утеплити їх. Також важливо пам’ятати: усе, що стоїть впритул до батарей перешкоджає розповсюдженню тепла.

Рух, рух, рух і ще раз рух!

Фізична активність – найкращий спосіб зігрітися. Навіть проста руханка на 15–20 хвилин допоможе побороти холод.

Чи допоможе грілка?

Так! Щоб зігріти постіль і зігрітися самому, можна налити гарячу воду в грілку або звичайну пластикову пляшку, замотати в рушник і покласти в ліжко. Під ковдрою грілка зігріватиме вас до ранку. Проте будьте обережні: надійно закрийте кришку та не притуляйтеся відкритими частинами тіла до грілки, аби не обпектися.

І обов’язково: дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не використовуйте для зігрівання приміщення прилади, не призначені для цього. Зокрема, у жодному разі не використовуйте духову піч і газову кухонну плиту для обігріву будинку або квартири. Це може призвести до отруєння чадним газом.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237

Нагору