Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Знамениті Пістинська та Космацька Маланки цього року відміняються

Наймасовіше свято Маланки  на Прикарпатті раніше відзначали у Пістині Косівської громади. Цьогоріч від дійства відмовились через війну.

Повідомляє Інформатор з посиланням на Репортер.

У Косівській громаді цьогоріч Маланка буде лише в «Дідовій хатчині» в Яворові. Втім, дійство буде закритим – лише для гостей хатчини. Наразі всі місця вже розкуплені.

Цього року будемо розучувати щедрівки з дівочим гуртом «Вільце», що вивчають традиційну музику в експедиціях. Розділимо між собою ролі та своїми руками створимо маски разом з етнографкою Христею Буній, – розповіли організатори.

Відмовились від водіння кози й у Космацькій громаді. За словами голови громади Дмитра Мохначука, навіть на Різдво в Космачі колядували лише ті, хто збирав гроші на Збройні сили.

Мені дзвонили люди. Питали, чи можна збиратися на Маланки. Заборонити я не можу, але рекомендував робити це для підтримки військових, без випивки та всяких казусів. В нинішніх умовах це недоречно, − пояснив пан Дмитро.

Від масових заходів також відмовились у Снятинській, Коломийській та Обертинській громадах.
Маланка − це розвага, яка зараз не на часі. Бо з нашої громади 63 хлопці воюють, а чотирьох ми поховали, – каже директор Народного дому селища Обертин Богдан Яворський.

Втім побачити Маланку цьогоріч таки можна буде. Водити козу туристів запрошують на полонині «Перці» у селі Яблуниця.

Торік ми проводили таку розвагу. Гадаємо, що цьогоріч як ніколи необхідно підтримувати наші традиції. Ба більше, треба надавати їм розголосу та виводити на новий рівень, – повідомили організатори.
Гуляння будуть з традиційними переодяганнями в козу, чорта, діда, бабу, цигана з циганкою, жида та Василя з Маланкою. Дійство розпочнеться о 12:00 13 січня. Вхідний квиток –150 грн.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237

Нагору