У середу, 19 квітня 2023 року, в Україні триває 420-й день повномасштабного вторгнення рф. До Нового року залишилося 266 днів. Іменини сьогодні святкують Ярема, Григорій, Мефодій, Павло.
Детальніше про свята та пам’ятні дати цієї днини розповість Інформатор.
Світлу середу відзначають на третій день після Великодня. Світла середа є частиною Світлої седмиці – тижня, який починається в недільне святкування Великодня. Християни відзначають воскресіння Ісуса Христа, шануючи його пам’ять та висловлюючи радість. Цю середу ще називають «Градовою». Не можна було працювати, інакше урожай міг загинути від граду. Друга назва – «Хороводниця». У Світлу середу віряни відправлялися танцювати, веселитися, водити хороводи та співати пісні.
День проліска. Для того, щоб відзначити перші ознаки весни з появою цих квіток, було створено міжнародний День проліска. На теренах України ці рослинки з’являються ще у березні. А от у Великобританії – країні походження свята – квітки починають пробиватися крізь холодну землю у середині квітня. Тому День проліска з 1984 року святкують на “екваторі” весни.
День часнику (або Часниковий день). Часник – це дуже корисна та незамінна рослина родини цибулевих, яку вирощують всюди. Часник відрізняється пікантним смаком та вираженим ароматом, який не сплутати ні з чим іншим. Окрім слугування в кулінарії, часник також виконує роль медичного помічника: рослина має противірусну та імуностимулюючу дію, допомагає при коліті, гіпертонії, нормалізує рівень холестерину тощо. Часник містить велику кількість мікроелементів та вітамінів, необхідних для організму.
День велосипеда. Нині у світі використовується понад мільярд велосипедів; таким чином велосипед — найрозповсюдженіший транспортний засіб. Він став таким завдяки низькій вартості (включно з вартістю експлуатації), невеликій вазі та розмірам, відсутності потреби в пальному та елементах безпеки. У розвинутих країнах велосипеди набувають популярності завдяки спортивному навантаженню та екологічній чистоті.
День поезії і творчого мислення. Творчі люди – це люди мистецтва, нерідко поетичного. День поезії і творчого мислення об’єднує творчих особистостей та нагадує суспільству про важливість існування духовного, поетичного, незвичайного та уявного в нашому житті.
Історичні дати:
1783 — указом Катерини II Крим приєднаний до Росії. Указ став підсумком тривалого суперництва Російської та Османської імперій за володіння і контроль над стратегічним плацдармом на півночі Чорного моря. Заручившись у 1782 році підтримкою Австрії, наступного року Росія окупувала Крим і маніфест Катерини II лише закріпив фактичний перехід півострова під владу російської корони.
1917 — Всеукраїнський національний конгрес визнав Центральну Раду найвищим органом влади в Україні.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237