Неподалік Коломиї є неймовірно красиве село, яке вражає не тільки своїми краєвидами, а й історичними будівлями. Римо-католицький костел, стара церква і багато різних споруд прикрашають Ценяву і надають їй гонору.
Інформатор підготував для вас фоторепортаж та історію села.
Ценява межує з П'ядиками, Підгайчиками, Королівкою та Корничем. Через село проходить автомобільна дорога Р24 і залізниця Коломия-Заліщики-Тернопіль. Відстань до Коломиї по об'їзній дорозі 12 км, а до Івано-Франківська - 70 км. Кількість мешканців - понад 1650. Площа Ценяви - 14,43 км². Водойма - річка Вільховець.
Перша згадка про село в писемних джерелах датується 1714 р. Стосовно часу заснування села і його назви є кілька версій:
ГОЛОВНІ ПАМ'ЯТКИ СЕЛА
До теми: Костел у Ценяві: історична довідка та фоторепортаж
ОСВІТА
Перше приміщення початкової школи побудували на початку ХХ ст. на вул. Джерельній. Тут працював один учитель. У роки Першої світової війни приміщення зруйнували, а школярі навчалися в приватних оселях. У 1920-х роках у Ценяві віддали під школу громадську споруду по вул. Криничній.
1926 р. з допомогою поміщиці Павліни Кунцової збудували нове приміщення сільської управи ("охронки") на вул. Шкільній, де відкрили польську школу, а українці продовжували навчатись у тому приміщенні, що й раніше.
З 1939 року до 1967 року колишня "охронка" стала єдиною школою.
1945 року початкова школа переросла в семирічну.
Зараз у Ценяві діє оздоровчий центр "Тепло крилатої душі". Його заснувала мати загиблого військового льотчика Степана Тарабалки - Наталія Тарабалка. Ми побували на відкритті центру 20 листопада минулого року.
Читати детальніше: "Тепло крилатої душі": у Ценяві відкрили оздоровчий центр
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237