Тут будь-хто почувається Гуллівером: мініатюрні точні копії головних принад Прикарпаття, як-от знаменита обсерваторія, ресторан “Гуцульщина”, монастир, церква, пам’ятники, скульптури. Але найбільше увагу дітей приковує залізниця і майже містичний вокзал станції Татарів.
І якщо ви та ваші діти ще не бачили це на власні очі, то нумо у фото-, відеоекскурсію з Інформатором.
Парк-музей «Карпати в мініатюрі» був створений в 2015 році за підтримки Карпатського національного парку, а також громадської організації «Центр соціальних та ділових ініціатив».
Розташований музей саме на його території – в місті Яремче, в урочищі річки Жонка.
За словами організаторів даного музею під відкритим небом, серед завдань проекту стоїть покращення туристичної привабливості міста Яремче, а також надання змоги людям з обмеженими можливостями відвідати хоча і зменшені у 25 разів, але реальні прототипи експонатів музею.
Деякі мініатюри були відтворені за старими кресленнями та фотографіями з використання комп’ютерного моделювання і 3D принтерів для виготовлення структурних елементів мініатюрних моделей, а також різноманітних декоративних елементів.
Зокрема, мініатюри обсерваторії на горі Піп Іван і скульптури Королеви Ядвіги були відтворені саме таким чином.
Дивіться також: Мандруємо разом: туристичне і непізнанне Яремче
Музей налічує 18 експонатів:
∞ Обсерваторія “Білий слон” на горі Піп Іван;
∞ Ресторан «Гуцульщина», м.Яремче;
∞ Міст через водоспад Пробій, м.Яремче;
∞ Монастир святого пророка Іллі, м. Яремче;
∞ Пам’ятник полеглим у Другій світовій війні, м. Яремче;
∞ Діюча залізниця в мініатюрі: кам’яні мости-віадуки в Ворохті, залізнична станція в Татарові і гірські залізничні тунелі;
∞ Церква Різдва Пресвятої Богородиці, смт. Ворохта;
∞ Пам’ятник Королеві Ядвізі, c. Микуличин;
∞ Скульптура Богородиці на горі Хом’як;
∞ Репродукція схилів Чорногірського хребта та інше.
Як дістатися від залізниці:
Парк-музей «Карпати в мініатюрі» знаходиться в місті Яремче, на вулиці Михайла Грушевського, 29.
З Коломиї у Яремче потрапити нескладно. О 8:10 ранку зі станції їде дизель-потяг на Рахів, ним до двох годин ви будете на місці. Вартість квитка сміховнинна – менше 30 грн.
Також через Коломию до Яремче планує потяг Київ-Ворохта. Прибуття на станцію в Коломию о 10:43 і вже за годину ви будете на двірці Яремче. Щоправда вартість майже у 6 разів вища від дизель-потяга.
А далі від вокзалу за цією мапою:
Доїхати також можна автобусами, що прямують до Яремче чи Буковелю. Частота рейсів – раз на годину, тому знайти транспорт нескладно.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237