Недипломовані, але високооплачувані. Таких фахівців сьогодні можна зустріти у Коломийській міській раді. Виходить, щоб стати менеджером у магазині треба мати диплом, а от у ратушу – необов’язково, якщо твої батьки дружать з мером.
Інформатор мало не з боєм виборов відповідь мерії на інформаційний запит і ділиться цікавим.
Сьогодні будь-кому з простих смертних для прийняття на роботу вимагають не лише диплом магістра, але й 3-5 років досвіду. Тим часом для того, аби очолити відділ інвестиційної або ж інформаційної політики, чи на край – стати головним спеціалістом в управлінні містобудування диплому спеціаліста не треба. Адже деякі високопосадовці досі навчаються… на денній формі.
У ратуші нині можна побачити досить молодих, навіть юних чиновників. Наразі нашу увагу привернуло два нові обличчя: Дмитро Копильців та Денис Тимчук.
Після місяців листування й телефонних розмов з ратушею нашим журналістам таки вдалось отримати дані про освіту, рівень підготовки, досвід та зарплати цих юнаків. І виявилось, підозри були недаремними. Цих хлопців привели у ратушу давні родинні чи дружні зв’язки з міським головою Коломийської ТГ Богданом Станіславським.
Але сьогодні ми поговоримо тільки про 23-річного коломиянина Дмитра Копильціва.
Дмитро Копильців прийнятий на роботу в ратуші у липні 2022 року.
На той час він не мав жодної закінченої освіти. Диплом бакалавра Дмитро отримав лише у липні 2023 року. І одразу став начальником, відповідаючи за інвестиції Коломиї.
На його сторінці зазначено, що він вивчає політологію, точніше “полИтологИю”, російською.
Тим часом Національне агентство України з питань державної служби вимагає від кандидатів на посаду в органах місцевого самоврядування вищу освіту не нижче ступеня магістра, спеціаліста, а також стаж роботи на службі в органах місцевого самоврядування, на посадах державної служби або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше 2 років.
Крім того, кандидат на посаду в органи місцевого самоврядування має знати Конституцію України; закони України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”, “Про запобігання корупції” та ін. І своє знання раніше претенденти на вакантні посади засвідчували на конкурсі, що складався із письмової роботи за питаннями на знання законодавства та публічного виступу. Проте Богдан Станіславський протягував своїх наближених людей на високі посади в обхід вимогам: спершу брав їх своїми радниками, а тоді – призначав начальниками.
Та, виявилось, дотримуватись законодавства необов’язково, коли твій хресний батько – мер. Так за свідченнями трьох осіб, наближених до Богдана Станіславського, Дмитро Копильців – похресник міського голови Коломийської громади , адже Копильціви та Станіславські роками дружать сім’ями.
Довести, що Дмитро – похресник мера практично неможливо, інформація зберігається у парафії, але для запиту потрібно знати, в якій церкві хрестили Дмитра. Відтак дзвонимо міському голові Богдану Станіславському і ставимо просте питання в лоба: чому на роботу взяли людину всупереч законодавству і чи правда, що це його похресник. Станіславський кидає слухавку.
Його взяли на високу посаду в ратушу без конкурсу і всупереч вимогам законодавства. Ба більше, Дмитро навчається на денній формі, щоправда віддалено. І якщо ви подумали, що це не впливає на присутність на робочому місті, то дарма. Щойно зарахували у штат міськради – Дмитро взяв тривалу відпустку за сімейними обставинами. Відтак його роботу на благо інвестицій у Коломийську громаду можна судити хіба за світлинами Богдана Станіславського із закордонних поїздок.
Детальніше: Журналісти знайшли докази кумівства у ратуші, але мер сказав не шукати “на г*мні сметани”
Дмитро Копильців у липні 2022 року прийшов у ратушу працювати і був призначений провідним спеціалістом у відділі інвестиційної політики. Наступного ж місяця отримав одразу ж надбавку за “високі досягнення у праці”, премію та ще 5620 грн загадкових надходжень, позначених як “інші”. Це понад 100% від окладу.
У 2023 році знову влаштувався на роботу в ратуші. 17 липня 2023 року був призначений на посаду начальника відділу інвестиційної політики.
Так у липні 2023 року він відпрацював 11 днів, а в серпні – повний місяць, ще й одразу ж отримав 63% премії від окладу і навіть понад 50% за “високі досягнення у праці”. Це ж які такі прориви у перший місяць роботи?
Вересень – приблизно та сама історія. А вже з жовтня і до кінця року Дмитро працював якось вибірково – менше половини відпрацьованих днів, та все одно з преміями та надбавками за високі досягнення у праці.
У січні 2024 року Дмитро Копильців на роботі не був. Проте з лютого уже з’являвся на фото з Богданом Станіславським у закордонних відрядженнях. Зокрема у Франції та Німеччині.
Але і в 2023 році у Дмитра були гарні відрядження: зокрема у серпні минулого року він їздив на 19 днів до Швеції, у серпні, вересні та жовтні – до Румунії. Все за кошти міста.
І на завершення скажу тільки, що за час каденції Станіславського голова Коломийської громади “вижив” з ратуші десятки мудрих, досвідчених і фахових працівників. Їхнє місце у ратуші зайняли наближені.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237