Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Як у ратуші Коломиї чиновники вчать англійську за бюджетний кошт і чи можна було обійтись без цих витрат

Як у ратуші Коломиї чиновники вчать англійську за бюджетний кошт і чи можна було обійтись без цих витрат

Вже кілька тижнів у кабінеті №21 Коломийської міської ради посадовці вивчають англійську мову за програмою “Eng4PS”. Вартість таких послуг від приватної підприємиці обійдеться платникам податків у 50 тис грн. А проте такий самий курс є у вільному доступі для усіх державних службовців та службовців місцевого самоврядування навчання онлайн.

Скільки ж коломияни заплатять за покращення знань англійської одного місцевого чиновника – дізнавався Інформатор.

Так, 15 квітня Коломийська міська рада уклала договір на послуги з проведення навчання з англійської мови “Eng4PS” із коломийською підприємицею Вальчук Іриною Ігорівною, яка спеціалізується на інших видах освіти. Вартість – 50 000 грн.

Лекторка пояснила, що поділили працівників міськради та структурних підрозділів на дві підгрупи. Загалом нараховується до 25 місцевих чиновників, охочих пройти курс.

У п’ятницю Інформатор відвідав заняття в ратуші. 7-ро посадовців, серед яких працівники відділів, управлінь, проходили усні тестові завдання з граматики. Як це виглядає – у відео:

Згідно даних платформи YouControl Вальчук Ірина Ігорівна нещодавно – 1 квітня 2024 року – зареєструвалась підприємицею. Жінка каже, що представники ратуші самі відшукали її і запропонували провести навчання з англійської.

Цікаво, що Національне агентство з державної служби минулого року дало можливість безкоштовно проходити онлайн курс  “Eng4PS”. Цей проєкт реалізується НАДС у співпраці з освітньою організацією EF Language Learning Solutions.

«Публічні службовці безкоштовно вивчають англійську на онлайн платформі. Загальна кількість користувачів, які навчаються перевищує 18 тисяч осіб із понад 900 органів. Це кожен десятий державний службовець. Кількість виданих сертифікатів про підвищення кваліфікації – близько 11 тисяч», – наголосила Наталія Алюшина з НАДС.

Натомість влада Коломиї чомусь вирішила не вдаватися до самоосвіти і витратити кошти в еквіваленті 2,5 FPV-дронів на платний курс у починаючої коломийської бізнесвумен. У всякому разі за профпідготовку місцевих чиновників місто має заплатити 50 тис грн Ірині Вальчук.

Цікаво, лекторка курсу для коломийських чиновників також захоплюється вокалом. Зокрема у серпні 2021 року Ірина Вальчук виступала на концерті в парку до Дня будівельника.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237

Нагору