Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

Рада може дозволити роботодавцям платити 20 тис грн за бронь для працівника

Рада може дозволити роботодавцям платити 20 тис грн за бронь для працівника

Верховна Рада України може надати можливість роботодавцям платити 20 тисяч гривень військового збору на місяць за працівника у якості економічного бронювання.

Про це йдеться у повідомленні на сайті парламенту, передає Інформатор.

Зазначається, що у комітеті з питань економічного розвитку є напрацьовані пропозиції щодо економічного бронювання, які дозволять роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 тис. грн на місяць військового збору за кожного з них і продовжувати працювати та сплачувати податки, необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки.

Голова комітету Дмитра Наталухи наголосив, що українському бізнесу потрібне бронювання, тому що він має працювати.

“Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така, може, комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним”, – заявив Наталуха.

Він додав, що лише бізнес є головним джерелом податків та економічного розвитку в Україні.

“Хоче цього хтось, чи ні. Шлях через постанови уряду – морально та технічно застарів”, – зазначив парламентар.

За його словами, стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець.

“Економічне бронювання – це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою та про збереження економіки”, – стверджує Наталуха.

Також голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук зауважив, що поряд з економічним бронюванням частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація. Мета цього підходу – заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.

“Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу, такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання”, – пояснив депутат.

Він наголосив, що потрібно усвідомити і визнати, що “держава не має власних коштів, а всі кошти, які є у розпорядженні держави, – це кошти платників податків”.

“Єдине, безумовно доступне нам джерело цих коштів, – це працююча економіка! Не буде економіки – ми залишимось без податків та ресурсу необхідного для фінансування армії”, – сказав Марчук.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237

Нагору