Якщо в двох словах, то разі невиконання під час мобілізації громадянином обов’язків – адміністративна відповідальність, а за ухилення від призову – кримінальна.
Детальніше розповість Інформатор на основі інтерв’ю голови Національної поліції України Івана Вигівського агентству “Інтерфакс-Україна”.
Адміністративна відповідальність
У разі невиконання під час мобілізації громадянином обов’язків, передбачених ч.1 (з’являтися за викликом до ТЦК та СП…), ч.3 (проходити медичний огляд для визначення придатності…) ст. 22 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, за вчинення ним адміністративного правопорушення за ст. 210, 210-1 (Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) КУпАП передбачено адміністративну відповідальність.
Кримінальна відповідальність
“Водночас, за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період настає кримінальна відповідальність, передбачена ст. 336 (Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період) Кримінального кодексу України”, – пояснив голова Нацполіції Іван Вигівський.
Яка відповідальність за злісну непокору вимозі поліцейського
Поряд з цим, якщо особа вчинить злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського, то її буде притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП, а у разі вчинення опору поліцейському чи заподіяння йому тілесних ушкоджень така особа нестиме кримінальну відповідальність за ст. 342 або 345 Кримінального кодексу України.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com