Законопроект № 11340, за яким за співпрацю зі слідством корупціонери можуть обійтися штрафом, наробив чимало шуму. Журналісти Інформатора Івано-Франківська дослідили, як прикарпатські народні обранці голосували за це рішення.
Інформатор Коломия ділиться цими даними.
Нагадаємо, 18 липня 2024 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт (№ 11340) щодо укладення зі слідством угод про визнання винуватості у провадженнях щодо корупційних злочинів й сплату штрафів. Цим самим пропонується доповнити Кримінальний кодекс положеннями, які передбачають застосування штрафу щодо корупційних правопорушень, як узгодженого сторонами додаткового покарання у разі укладення угоди про визнання винуватості.
Тепер ті корупціонери, які пішли на співпрацю зі слідством, матимуть змогу уникнути в'язниці, якщо сплатять штраф. Проте ряд експертів заспокоюють тих, хто бачить у цьому законі відкуп від кримінальної відповідальності. Детальніше читайте ТУТ.
ЗА проголосував 231 нардеп, ПРОТИ - 11 посадовців. Утрималися й не голосували 62 нардепи. Серед тих, хто підтримав законопроект, є 7 народних депутатів з Прикарпаття, усі з партії “Слуга народу”:
Оксана Савчук не голосувала, Олег Марусяк був відсутній, а Василь Мокан утримався.
Переглянути увесь список голосування можна ТУТ.
Суми штрафів варіюються від 204 тисяч гривень до 204 млн гривень, все залежить від важкості злочину:
Як повідомляє Ligazakon, законопроєктом № 11340 передбачається:
Технічно це виглядає так: проєктом Закону 11340 пропонується надати можливість укладати угоди в особливо тяжких злочинах, віднесених до підслідності НАБУ, за умови відшкодування підозрюваним або обвинуваченим завданого збитку або заподіяної шкоди. Така угода обов’язково має бути погоджена з керівником САП і затверджена антикорупційним судом.
До слова, процедура звільнення шляхом укладення угод вже існує давно.
Наразі Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроєкт № 11340, однак, на думку окремих депутатів, вказана норма має бути виправлена до другого читання виключно з урахуванням повного (а не часткового) відшкодування спричинених збитків та завданої шкоди та сплати штрафу. Без таких виправлень законопроєкт не матиме шансів на ухвалення в другому читанні.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com