Фільм про Героя України Дмитра Коцюбайла затягне вас перекрученими, стежками, де повно небезпек, особистих викликів і… вогню. Багаття революційних ватр, жар промов кумирів, пекло війни, іскра в очах. Це наш Да Вінчі.
Журналістка Інформатора побувала на кінопрем’єрі у кінотеатрі “Стрічка” й ділиться своїми враженнями.
Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі) – перший доброволець, удостоєний звання Героя України, член Проводу Національного-визвольного руху “Правий сектор” та командир батальйону “Вовки Да Вінчі”.
Режисерам вдалось показати шлях легендарного військовослужбовця від простого прикарпатського юнака родом до командира, який в молодому віці сформував окремий штурмовий батальйон. Показуючи більшість ключових моментів із життя Дмитра, стрічка передає дух та той вогонь, який палав в очах Дмитра ще змалку.
За словами його матері – Оксани Коцюбайло, Дмитро ще зі школи захоплювався історією. До прикладу, досліджував постаті Шухевича та Бандери. У дитинстві він навіть створив домашній музей з сусідських речей часів УПА.
У стрічці багато унікальних архівних матеріалів й кадрів з бодікамери Да Вінчі. Раніше ці записи ніде не публікували. Рідні, друзі та побратими згадують, як Дмитру вдавалось заряджати енергією всіх навколо, поширювати дух боротьби за незалежність.
В фільмі демонструють унікальні кадри 18-річного хлопця з с. Бовшів, який вирішив долучитись до Революції гідності в 2014 році. За спогадами близьких йому людей, Дмитро завжди був в перших рядах Майдану.
Одразу після завершення Революцію Гідності Да Вінчі приєднався до добровольців “Правого сектору” й вирушив на Донеччину. Він брав участь в найзапекліших боях АТО: визволення селища Карлівка, бої за Піски, Савур-Могилу та Авдіївку.
В 2014 році, будучи 19-річним бійцем, зазнав важкого поранення. Однак, незважаючи на важкі травми, вже через 3 місяці повернувся на лінію зіткнення.
У стрічці також знайдете відповідь на питання, звідки взявся позивний “Да Вінчі”. Ок, скажемо по великому секрету, що тут справа у захопленні мистецтвом. Та все змінила війна…
«Я на війні не малюю, тільки автоматом», – каже Дмитро в одному з відео часів АТО.
Режисерам фільму вдалось передати силу кохання відважного воїна й тендітної дівчини, яка вирішила стати парамедиком в добровольчому батальйоні. За словами нареченої Дмитра – Аліни, їхнє кохання розпочалось під час танкового бою. Сидячи на башті танку, Да Вінчі й Аліна Михайлова разом мінусували терористів. Така дивна романтика війни…
“За свою свободу треба боротись”, – приговорював Дмитро.
Цей фільм дає розуміння, як сила правди однієї людини здатна коригувати хід історії.
Дмитро надихав, показував приклад, горів! І згас, але тільки тілом. Для тисяч воїнів він досі – взірець боротись день за днем. А ще Да Вінчі – живий як ідея, як заклик долати російську навалу, нашу вічну патороч, найбільш ницого ворога в історії людства.
Побачити документальну кінострічку “Да Вінчі” можна в Коломиї на вул. В. Нагірного, 18. Стрічка йтиме раз в день.
Придбати чи забронювати квитки можна ТУТ.
Бронь за телефонами
097 125-19-45
099 253-95-00
093-832-88-66
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com