Цьогоріч ВР проголосувала “ЗА” законопроєкт, який скасовує зміну часу в Україні. Вже цієї неділі, 26 жовтня, українці мали б востаннє перевести стрілки годинника, та законопроєкт ще так й не підписав Президент України. Як стверджує BBC, посилаючись на власні джерела, Володимир Зеленський не планує цього робити.
Розповідає Інформатор Коломия з посиланням на BBC.
В Україні перехід на зимовий і літній час запровадили у 1981 році. Вважалося, що такий крок допоможе економити електроенергію, хоча реальна ефективність цього заходу є доволі низькою. Насправді годинники переводять на літній час, а потім назад, тож зимовий можна вважати справжнім правильним відліком часу.
У липні 2024 року Верховна Рада схвалила законопроєкт №4201, яким передбачається відмова від переведення годинників в Україні на літній час. Тож, в ніч із 26 на 27 жовтня українці мали востаннє змінити годину.
Про це детальніше читайте тут: Останнє переведення годинників? Коли українці перейдуть на зимовий час цього року
Закон мав би набрати чинності з 1 січня 2025 року після підписання президентом Володимиром Зеленським. Відповідно до картки законопроєкту, на підпис президенту його направили ще 21 серпня, та підпису він так і не отримав.
Журналістам ВВС Україна співрозмовник в президентській команді повідомив, що цей закон так і не підпишуть.
“Не планує президент підписувати”, – твердить співрозмовник в ОП. А для ветування закону строки вже минули.
Це підтвердило й ще одне джерело з президентської фракції.
“Спікер це протис, це його ідея, тому щоб його не ображати, вето не буде, але і підпису не буде”, – сказав співрозмовник в Раді.
Крім того, у цьому побачили мінуси для економіки – “вилізли збитки у кілька мільярдів”.
Нагадаємо, нинішній спікер парламенту Стефанчук просував ідею скасувати переведення і залишитись жити за зимовим, за його словами, природним для України часом, після того, як став новим головою Ради.
Ба більше, необхідні набрала голоси петиція щодо ветування цього законопроєкту. Автором звернення став нардеп Гончаренко, який зазначив, що таке рішення несе за собою значні проблеми та незручності
“Так, тепер згідно “нового часу”, світанок влітку наставатиме близько 3 години ночі (нині — 4 ранку), особливо відчутно це буде на сході країни. А сутенітиме відповідно близько 20 вечора”, — зазначив він.
Ще одним аргументом депутата стало те, що тепер різниця в часі з Європою складатиме 2 години, що буде суттєво впливатиме на ефективність співпраці з партнерами, додав автор петиції.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com.