5 років тому журналістка й телеведуча з Коломиї Марина Максимів написала свою знамениту авторську пісню “Коляда”. Злободенна й щемка, вона одразу ж припала до душі українцям. А після повномасштабного втручання завібрувала по-новому: ще ближче, ще емоційніше. Тепер нею вітають народження Ісуса з сцени, по радіо, в родинному колі по всій Україні й далеко за межами нашої славної Батьківщини.
Історію славної колядки і її авторки розповість Інформатор.
“Коляда” Баби Доцьки зібрала 1,5 млн переглядів у Facebook, понад мільйон переглядів у TikTok, 230 000 – на Youtube. Її переспівують десятки виконавців і зачислили у топ кращих українських колядок.
Тим часом Баба Доцька – зовсім не баба, а молода коломиянка, яка ім’я улюбленої покійної бабусі собі за творче псевдо. Одного зимового вечора 2019 року Марина йшла додому і почала наспівувати “Коляду”, текст і музика надходили цілісно, наче хто підказував. Дівчина взялася на ходу записувати все нам диктофон. Трохи згодом дописала останній куплет, бо дуже хотіла завершити пісню на позитивній ноті – обнадійливо.
Читайте Інтерв’ю з зіркою TikTok та Youtube Мариною Максимів
А цю пісню несуть міістами й селами колядники. Марині постійно присилають все нові й нові відео, як діти чи дорослі виконують “Коляду”… І на сцені, й попід вікнами, і за родинним столом, і в обробках.
Ось зокрема дівчатка-колядники вітають цією піснею у одному з сіл України. Цікаво, що в коментарях часто пишуть, що це найкраща колядка з усіх, які чули. А деякі питають, звідки вона і чи давня.
@nushenka_kh #колядки #традиции #село #тіктокукраїна #багатодітнамама #рек #глобальныерекомендации #україна #рекомендации #різдво #зсу ♬ оригинальный звук – Nushenka_KH
Коломийський музикант Андрій Томенчук вдосконалив музику. Така випадкова історія дала початок “Коляді”, яка сьогодні звучить в Україні та далеко за її межами. Люди часто думають, що це стародавня коляда і дуже дивуються, коли дізнаються, що їй тільки кілька років.
Кліп дуже мінімалістичний, адже його зйомки виконавиця фінансувала з власної кишені.
“У мене нема менеджерів чи спонсорів. Час йшов до Різдва, а тому зняли силами друзів і навіть рідні. У кліпі – мої сестри, племінники, похресники і кума. Зйомки відбувалися в мистецькому центрі “Світовид”. Та попри скромність, я б навряд би зробила інакше. Коляда про Різдво у війні, а тому в центр хотіла винести емоцію. Очі й загалом обличчя передають це найкраще”, – каже Марина.
На момент написання пісні Україна не була в активній фазі війни, але країна все одно втрачала своїх синів. Сьогодні слова “Лиш бракує тата й сина, на стіні портрет лишився…” звучать особливо гірко. Сльози на очі, тисне в горлі, коли чуєш. Сама авторка завжди зривається на плач, коли доходить до цього моменту в “Коляді”.
Такі наші сумні Святвечори, такі розпачливі колядки… Такі суперечливі свята… Колись – після перемоги і відбудови – “Коляда” нашої Доцьки лишиться в історії як жива ілюстрація болю, котрий довелось знести нашому народові. Та її все одно співатимуть колядники, вітаючи Різдво Ісуса, у пам’ять про тих, хто поліг у борні за мир.
Сьогодні ж колядку родом з Коломиї переспівують по всій країні і навіть за кордоном. У мережі десятки каверів цієї пісні.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com