Наразі у Європі фіксують спалахи ящура. Це вірусне захворювання, яке здебільшого вражає свійських тварин, а саме: велику рогату худобу, свиней й диких тварин (олені, козулі, лосі та дикі кабани). Аби запобігти її занесенню в Україну, в 15-кілометровій зоні прикордоння на Верховинщині заборонили випасати худобу.
Розповідає Інформатор Коломия, посилаючись на Суспільне.
Про це у коментарі журналістам розповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в області Іван Васьків.
Останній випадок ящуру в Україні був зареєстрований в 1988 році, а з 1992 року Україна має статус МЕБ як країни вільної від вакцинації. У зв’язку з чим вакцинація тварин не проводиться.
"Верховинський район межує з Румунією, у якій наразі немає спалахів ящуру. Але є ймовірність контактів з дикими тваринами, які можуть захворіти й поширювати вірус. Від цього не захистять кордони. Тому в 15-кілометровій зоні вздовж кордону, яка охоплює території десяти населених пунктів Верховинщини, забороняється випасати худобу. Це — основне обмеження, яке зараз діє", – зазначив Іван Васьків.
Також власникам сільськогосподарських тварин заборонили перевозити їх без супровідних ветеринарних документів, вони мають обмежити доступ стороннім до тваринницьких ферм та забезпечити очищення і дезінфекцію приміщень, спецодягу, інвентарю, територій, де провадиться господарювання. Працівники повинні стежити за здоров’ям тварин на всі етапах їхнього утримання, зокрема, йпри проведенні карантинування.
Якщо у господарників виникатимуть підозри щодо захворювання їхніх тварин на ящур, вони можуть подзвонити на "гарячу лінію" в Івано-Франківській області:
На ящур може захворіти й людина після споживання зараженого молока від хворих тварин, а також через продукти його перероблення, рідше — через м'ясо. Клінічними ознаками є: слинотеча, наявність невеликої круглої або овальної форми виразки слизової оболонки рота (афт), ерозій на слизовій оболонці ротової порожнини та язика, підвищення температури тіла, кульгавість та зниження апетиту.
Для профілактики захворювання тварин необхідно: