Саме ось так ШІ бачить писанку посеред міста, та у Коломиї таких чимало. Гуцульський настрій, атмосфера круглорічного Великодня та традиції, що сягають глибин багатовікової історії... Коломию не дарма називають писанковим містом, адже попри музей писанкового розпису, тут можна знайти чимало "великих яєць".
У Великдень Інформатор пропонує вам пригадати, які ж писанки є у нашому місті.
Музей писанкового розпису
У 2000 році в центрі Коломиї звели приміщення для музею. Споруда у формі яйця-писанки, висотою 13 м, стала не лише символом музею, а й усього міста. Сьогодні музейна колекція становить понад 12 тисяч творів цього декоративно-прикладного виду народної творчості. Туристи з усієї країни приїжджають до Коломиї, аби побачити чарівні писанки, які зберігаються тут. Писанкова, це не лише прикметник, але й синонім рідного міста.
Писанка з кришечок
10 квітня у Коломийському ліцеї №5 презентували писанку, яку створили з кришечок від пластикових пляшок, які своїми силами зібрали школярі. Цей проєкт встановив національний рекорд України в номінації “Найбільша писанка з пластмасових кришечок”. Таку акцію ініцювала компанія “АВЕ”, яка займається вивезенням сміття. У школі учні збирали пластик, після чого майстри зробили писанку з 6000 пластикових кришечок від PET-пляшок.
Кована писанка
Напевне, це яйце стало найскандальнішим за історію Коломиї. Його встановили на кільцевій біля автостанції. Ба більше, ця конструкція, за яку місто мало віддати 600 тис грн, була навіть не новою, а вживаною. Тоді у тендері перемогла ФОП Аннюк, яка запропонувала виготовити яйце на 23 грн дешевше. Але наступного дня в Коломию привезли яйце з логотипом “Kuznia”. Після наростання скандалу навколо конструкції, сіський голова на своїй сторінці розповів, що вже ніхто нічого не купує. А яйце Коломиї подарували.
Писанка на площі Шевченка
У 2021 році на площі Шевченка встановили символічну окрасу Коломиї «Оберіг». Автором ідеї та її виконавцем став Коврига Олександр, який зробив такий подарунок місту. «Основа монументу - це наше минуле, традиції, пам’ять. Воно формує нашу свідомість, яка тут втілена у формі глечика. Всередині нього писанка - наша душа. Все це у поєднанні творить наше майбутнє, втіленням чого є верхня частина скульптури»,- пояснював автор стели. Кажуть, якщо покрутити писанку і загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.
Рекламні тумби
Такі рекламні тумби з'явилися у Коломиї понад 5 років тому. Знайти їх можна на площі Шевченка, біля Народного Дому та неподалік театру ім.Озаркевича.
Головне фото ілюстративне, створене ШІ
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237