Освітній омбудсмен Сергій Горбачов оприлюдним результати соціологічних досліджень щодо думки батьків України про офлайн навчання в школах, яке запланували розпочати 1 вересня. Загалом статистика стверджує, що 62,4% українців проти відкриття шкіл для очних уроків. На Прикарпатті цей показник ще вищий.
Повідомляє Інформатор за даними Сергія Горбачова.
Опитування ще триває. Ви можете висловити свою думку щодо форми навчання до 10:00 12 серпня 2022 року за цим посиланням: https://bit.ly/3JHMEUx.
Участь в опитуванні взяли 25230 батьків здобувачів освіти, які знаходяться в Україні. З них батьки:
- школярів – 89% опитаних
- вихованців закладів дошкільної освіти – 8,2%
- здобувачів закладів фахової передвищої освіти -1,2%
- здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти – 0,5%
- закладів вищої освіти – 1%.
До теми: Вибір за батьками: управління освіти Коломиї пропонує визначитися – онлайн чи офлайн
Що думають у західних областях України
В Івано-Франківській області 64% за дистанційну форму навчання, а очне підтримало тільки 18% опитаних.
На Львівщині ще менше: 55,9% за дистанційну. Але за офлайн форму проголосували так само, як на Прикарпатті – 18%.
До теми:
Тим часом у сусідній Чернівецькій області набагато менше – 58% опитаних – за дистанційне навчання. 21% опитаних підтримали очне навчання.
Що думають батьки про очне навчання в закладах, де є укриття
61,6% батьків (15 533 респонденти з 25230) вважають, що не варто розпочинати очне навчання в закладі освіти, навіть якщо безпекова ситуація дозволяє це робити та є відповідно облаштовані укриття.
Ще 13,3% батьків (3358 з 25230) не знають, чи варто розпочинати очний освітній процес за таких умов.
Загалом майже три чверті опитаних не готові, щоб з 1 вересня їхні діти навчалися очно.
І лише 25,1% (6 339 респондентів) батьків переконані, що якщо заклад освіти знаходиться на безпечній території й у ньому наявне відповідно облаштоване укриття – навчання необхідно організовувати очно – в закладі освіти.
Інформатор нещодавно опитав коломиян щодо форми навчання:
Яку форму навчання підтримують українці
Більшість батьків – 62,5% обрали для своєї дитини дистанційну форму здобуття освіти у новому навчальному році. Ці результати відповідають результатам нашого опитування в запитанні щодо загальної думки батьків щодо того, чи варто розпочинати очний освітній процес там, де це безпечно.
І лише 13,8% від усіх батьків обрали очне навчання в закладі освіти.
Водночас ще 18,4% батьків повідомили, що поки що не обрали форму навчання, бо до 1 вересня безпекова ситуація може змінитися, а 1,8% батьків не обрали, оскільки комісія ще не надала висновку щодо стану укриття в закладі освіти. 1% респондентів не обрав форму навчання для дитини, тому що батьки вирішують, залишатися в Україні чи їхати за кордон. Не обрали з інших причин – 1,5 %.
До теми: Як діяти вчителям під час занять при оголошенні повітряної тривоги | порадник
Підсумовуючи, 22,5 % батьків, ще не обрали форму навчання для своєї дитини.
0,5% батьків обрали індивідуальну форму навчання, 0,4% – сімейну, екстернат – 0,1 %.
Дані по кожній області, які наведені в інфографіці, свідчать, що вибір батьків форми навчання для своєї дитини залежить від безпекової ситуації в кожній області.
Чому ні?
30% батьків відповіли, що обрали для дитини дистанційну форму навчання, тому що не вважають підвал у закладі освіти належним укриттям, яке зможе зберегти дитині життя та здоров’я, ще 11% опитаних – тому що в закладі відсутнє будь-яке укриття.
18% опитаних зазначили, що обрали дистанційне навчання, тому що заклад освіти, в якому навчається дитина, знаходиться у зоні бойових дій чи поряд із нею. А 1,5% обрали таку форму у зв’язку з тим, що заклад знаходиться на тимчасово окупованій території.
Ще 13% батьків “обрали” дистанційне навчання, тому що заклад освіти визначив, що здійснюватиме освітній процес дистанційно.
Сумарно маємо 61% батьків, які самостійно обрали дистанційну форму, або заклад освіти, де навчаються їхні діти, буде працювати дистанційно через низку причин: відсутність укриття, розташування в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях, або їхнє рішення відповідає рішенню закладу освіти.
Тим часом серед прихильників очного навчання 10% батьків зазначили, що вважають його найкращим для здобуття знань та розвитку дитини.
По 4% батьків обрали таку форму через безпекову ситуацію: 4% вважають, що там, де вони проживають, тихо й безпечно, тому дитина цілком може навчатися очно, ще 4% – тому що знають, що в закладі освіти є укриття, й під час повітряної тривоги дитина перебуватиме в укритті під наглядом вчителя, що буде для неї безпечніше, ніж удома.
2% вказали, що очну форму навчання визначив заклад освіти.
0,5% переконані, що оскільки їхня дитина має особливі освітні потреби, в умовах воєнного стану їй найкраще здобувати освіту очно в закладі освіти.