Інформатор Коломия

ЖИТТЯ

На Коломийщині знову палає через ґаздування місцевих мешканців

На Коломийщині знову палає через ґаздування місцевих мешканців

Коли? Ну, коли до паліїв дійде, що ці допотопні методи коштують Україні мільйонів і навіть втрачених життів! 2 квітня рятувальники Коломийщини знову змушені були ліквідовувати наслідки підпалу сухої трави.

Повідомляє Інформатор. 

Цього разу тривожна звістка прийшла із села Вербівці Городенківської громади. Вогонь зайняв площу біля 900 м². Горить і трава, і чагарники. Роботу рятувальників ускладнює поривистий частий вітер і низька вологість повітря. За таких обставин вогонь швидко поширюється навсібіч.

Нагадуємо, за підпал сухої трави в умовах воєнного стану є не лише адміністративне, але й кримінальне покарання. І якщо вогонь підбереться до мереж, обійсть, об’єктів критичної інфраструктури, то таке ґаздування  будуть розцінювати як диверсійну діяльність.

Під час воєнного стану підпали сухої трави становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

“Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна”, – стверджують  у Комітеті гуманітарної  та інформаційної політики Верховної Ради.

Детальніше про відповідальність за підпали – у статті Ігри з вогнем: як палії трави перетворилися на диверсантів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com 

Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237

Нагору