Далеко в Карпатах, подалі від туристичних натовпів і асфальтованих маршрутів, ховаються стежки, якими ходять лише ті, хто справді шукає тишу, красу й силу природи. А пам'ятки природи Косівщини славляться своїми краєвидами та відомі як "місця сили".
Інформатор Коломия ділиться добіркою не популярних, але дуже мальовничих місць на Косівщині.
Водоспад є одним з найвищих водоспадів Гуцульщини та знаходиться на території Покутсько-Буковинських Карпат, неподалік села Великий Рожин Кутської громади. Водоспад висотою більш ніж 14 метрів та утворюється внаслідок стрімкого стікання лісового потічка по скелі, який впадає в річку Верхнє Середню.
Маршрут до водоспаду не складний та від центру села складає менше ніж 2 кілометри. Детальний трек стежок, які ведуть до цієї пам'ятки природи можна переглянути ТУТ.
Гора Лисина Космацька знаходиться на висоті 1465 м неподалік села Космач. З вершини відкриваються види на Чорногору та хребет Кукул.
На Космацькій Лисині знаходиться найвище в Україні календарно-астрономічне святилище, де до сьогоднішніх днів збереглись астрономічні артефакти - тунель, яма і плита з виїмками та поперечними карбами, за якими фіксували положення сходу/заходу сонця у дні літнього і зимового сонцестоянь, весняного й осіннього рівнодень відповідно. Це місце також тісно пов'язане з діяльністю опришків та Олекси Довбуша.
Найшвидше вийти на гору можна від села Космач, довжина стежки складає менш ніж 10 км. Трек маршруту на вершину можна переглянути ТУТ.
Скельний комплекс розташований на межі двох сіл Снідавка та Яворова. Дорогою до скель туристи зустрічають водоспад Терношорський Гук, який також вражає своєю красою. А самі скелі вважаються святилище, яке на околиці села виявив професор Прикарпатського університету Микола Кугутяк.
Мандрівку до цього "місця сили" можна розпочати із села Снідавка, а звідти до Терношорів добиратися ще хвилин 15. Трек маршруту можна подивитись ТУТ.
Гора Ґрегіт належить до Покутсько-Буковинських Карпат та знаходиться за 7 км до села Шепіт. Висота вершини 1472 м над рівнем моря та є найвищою у Національному природному парку «Гуцульщина». Верхівка гори вкрита великими каміннями, що не є властивою для цієї частини Карпат.
Свого часу про Ґрегіт писав «будитель» українського народу Маркіян Шашкевич, адже місцину вважають "місцем сили". Детальніше про маршрут ТУТ.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com