Пологові відділення у лікарнях Городенки, Снятина, Яремче та Бурштина у 2025 році можуть вже не працювати. Причина - недостатня кількість пологів на рік.
Це питання обговорювали на засіданні сесії обласної ради, пише Інформатор Коломия, посилаючись на Бліц-Інфо.
Директорка департаменту охорони здоровʼя ОДА Олександра Бойчук зазначила, що на Франківщині супровід вагітності здійснюється у 29 закладах охорони здоровʼя (27 державних і 2 приватні заклади), які законтрактовані з НСЗУ. Ще 12 закладів надають послуги з ведення вагітності без договору з НСЗУ. Пологова допомога здійснюється у 11 закладах охорони здоровʼя, які законтрактовані.
За словами чиновниці, за останні кілька років на Прикарпатті значно зменшилась кількість пологів. Зокрема, на Коломийщині - вдвічі, і це є найвищим показником по області.
"В області зберігається тенденція до зменшення кількості пологів. За останні 4-5 років на 23,8%. При чому зниження коливається від 7 до 49% в розрізі районів і є наступним: Івано-Франківський - на 27,5%, Коломийський - на 49,7%, Косівський - на 43,5%, Верховинський на 25,2%, Калуський - на 33,8% та Надвірнянський - 7%",- розповіла Олександра Бойчук.
Очільниця департаменту охорони здоровʼя ОДА повідомила, що 4 заклади не відповідали вимогам НСЗУ для контрактування (кількість пологів менш як 200 за рік), але продовжують приймати пологи у жінок завдяки дофінансуванню з місцевих бюджетів.
Це наступні медзаклади:
На нараді з НСЗУ заявили, що ці відділення не можуть далі функціонувати, як такі, що створюють загрозу для життя і здоровʼя жінки та новонародженого. Тож, ймовірно, цього року їх закриють.
Варто зауважити, що протягом 2023-2024 років в області вже закрили 6 пологових стаціонарів у Болехові, Перегінському, Галичі, Лисці, Солотвині та Рогатині.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, Viber та Instagram. Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – пишіть нам на пошту kl.informator@gmail.com