Які ноти в парфумах роблять їх більш стійкими

Які ноти в парфумах роблять їх більш стійкими

Ми звикли, що парфуми обов’язково повинні мати квіткові аромати. Однак, коли робимо перший пшик, то відчуваємо «бум» різноманітних запахів. Одні вивітрюються швидко, інші залишають насичений шлейф.

Життєвий цикл ароматів

Парфуми мають свою будову, яку умовно можна розділити на верхні, середні та базові ноти.

Верхні ноти

Верхні ноти — перше, що чуєте під час розпилення. Зазвичай такі парфуми легкі та свіжі. Однак вони мають найменшу молекулярну вагу, тому через 15–20 хвилин переходять у середні ноти.

Приклади верхніх ароматів:

  • цитрусові (апельсин, лимон, грейпфрут);
  • зелень (м’ята, базилік, евкаліпт);
  • фруктові (яблуко, диня);
  • квіткові (лаванда, герань, бузок, акація, півонія).

Верхні ноти вважаються свіжими та енергійними та найкраще пасують для ранкових ритуалів.

Середні ноти

Серце парфумів, що з’являється після того, як початкові запахи випаровуються. Середні ноти розкриваються приблизно через 15–30 хвилин після нанесення і зберігають стійкість протягом кількох годин, створюючи виразний образ.

Типові ноти серця:

  • квіткові (жасмин, троянда);
  • пряні (бергамот, кориця, кардамон);
  • фруктові (персик, малина, полуниця).

Середні ноти — це душа парфумів, їхній характер та настрій. Вони формують основне враження. Якщо верхні ноти можуть ввести в оману або бути занадто гучними, то серце парфумів — це їхня справжня мова.

Які ноти в парфумах роблять їх більш стійкими 1 

Базові ноти

Це найбільш витривалі та «важкі» компоненти аромату. Вони з’являються наприкінці життєвого циклу парфумів, коли інші запахи випарувалися. Базові ноти можуть триматися до кількох днів, створюють тривалий шлейф, який і запам’ятовують ті, хто нас оточує.

До цих елементів належать:

  • деревні (сандалове дерево, пачулі, кедр);
  • амброві (амбра, бензоїн);
  • ваніль, мускус.

Вони працюють як ароматний фіксатор — уповільнюють випаровування запахів. Завдяки базі парфуми залишаються в повітрі, коли ви вже пішли. Ці ноти завершують глибину композиції пахощів.

Коли тестуєте парфуми, не поспішайте з висновками. Верхні ноти оманливі, адже зникають через кілька хвилин. Дайте аромату «осісти» хоча б на годину, щоб відчути базу. Якщо після цього розпізнаєте в ній нотки амбри, мускусу чи сандалу — значить, парфуми будуть стійкими.

Базові запахи — завершальна крапка в парфумерній історії. Вони залишають післясмак та спогад про вас. І якщо аромат — це книга, то базові ноти — останній абзац. Саме від нього залежить, чи захочеться вам її перечитати.

Які ноти в парфумах роблять їх більш стійкими 2

Стійкість парфумів залежно від погоди

Парфуми, як і люди, поводяться по-різному залежно від погоди. Один і той самий аромат може бути стриманим узимку, але надмірно гучним у спеку. Усе залежить від температури, вологості повітря й навіть швидкості вітру.

Навесні запахи мають бути легкими, квітковими. Влітку аромат повинен шепотіти, а не кричати. Осінь — золота пора для стійкості. Аромати звучать глибше, довше і м’якше. Взимку ж аромати «осідають» на шкірі й можуть триматися весь день. Тут головне — не боятися густих, насичених нот.

ДО СЛОВА, РЕКЛАМУ НА САЙТІ ІНФОРМАТОР МОЖНА ЗАМОВИТИ ТУТ:

Адреса редакції: м. Коломия, вул. Січових Стрільців, 23

Телефон для зв’язку: +380 96 545 8237

Електронна адреса: kl.informator@gmail.com

Підтримайте нас

Дякуємо за підтримку вільного медіа!
Image
Івано-Франківськ
Коломия