Коломия ніколи не славилась тишею. Тут завше на слуху якась резонансна подія. Містяни обговорюють дії влади і роблять це настільки прямолінійно, що часом аж незручно.
Інформатор зібрав для вас ситуації й події, які викликали найбільше дискусій.
Закупівля великої кованої писанки породила сотні мемів і нових прізвиськ для мера міста.
Проте ми всі пам'ятаємо, з якими порушенням відбувався цей тендер.
Закупівля на виготовлення відбулась 23 серпня, а наступного дня яйце вже на кільцевій біля автостанції. Писанку зробили за 1 день? - здивувались всі. А ні, виявилось Коломия закупила вживане яйце, яке кілька років стояло біля "Кузні".
А крім того виграли одні, а встановили інші. Отже послугу надав зовсім не той, хто переміг. Бо на закупівлю подалися "Кузня" і ФОП Ольга Аннюк, представниця "Кузні".
“Воно (яйце) стояло в нас на території. А схотіли взяти для міста. Ми віддали те, що є, а зробимо собі аналогічне”, – прокоментувала Ольга Аннюк.
Минуло пів року, а коломияни досі згадують яйце за 600 тис грн. Через розголос та протести мешканців міста ця писанка врешті була подарована місту, а тендерну закупівлю скасували.
Згодом вхід в писанку заварили адже йти через кільце туди небезпечно.
Олесі Гудим’як, яка навчала дітей історії, не пощастило: її після 36 років роботи в школі звільнили без особливих пояснень. Та ще й образили.
У свої 64 вона стала непотрібною. Звільнили без пояснень. Хоча ще у червні директор ліцею №1 Мирослав Граб обіцяв, що у вересні знову візьме на роботу.
Пані Олеся з родини репресованих. Має інвалідність, але на школу не шкодувала ні сил, ні часу. наприкінці навчального року їй не продовжили контракт.
“Директор запевнив, що все гаразд, – ділиться Олеся Іванівна. – Просто закінчився трудовий договір. Нікуди не ходіть, нічого не пишіть, будете мати роботу – казав він. Та ось 30 серпня розмова була докорінно іншою. По телефону він сказав більше не приходити до школи. “Живіть на свої 3300 пенсії”. І кінець розмови”.
Жінці гірко і навіть гидко: невже після 36 років роботи не можна було якось по-людськи. За десятиліття важкої праці хотілось би піти красиво: попрощатися з колективом, сказати слово своїм учням, зібрати речі, врешті тихо посидіти у стінах рідної школи напослідок. А тут – не приходіть, наче вона зробила щось ганебне.
Більше: Викинули за борт: за відому вчительку історії з ліцею №1 заступилися діти й батьківський комітет
До редакції Інформатора надійшло сотні листів на підтримку пані Олесі. Врешті зайшов і сам директор і запевнив, що рішення свого змінювати не збирається. Вчителька влаштувалася в іншу школу, де оцінили не вік, а досвід. Проте осад від підлого звільнення й справді не дає зайти в рідну у школу.
4 жовтня у Коломиї у кафе “Деліція” святкували день народження з гучною музикою й танцями. І сталось це в короткому проміжку між днями жалоби в Коломиї.
Деталі: Гучне святкування в “Деліції” | коментар закладу
Реакція коломиян на це не забарилася: обурення й гнів, супречки.
"Такі заходи у нас відбуваються 1-2 рази на місяць. Без музики. Цього разу відкрилися двері і таким чином це почули на вулиці. Ми це робимо для того, аби кафе функціонувало. Кожен з нас має сім’ю. Це моя робота. Цього разу іменинник захотів музики – це було його право. А ми просто працюємо для виживання. Для того, щоб годувати сім’ю", - прокоментували у закладі.
Дерева з вулиць Коломиї почали стрімко зникати ще напередодні нового 2022 року. Блакитні ялинки зрізали на площі Відродження. А відтак зрубали на бульварі Лесі Українки, на просп. Грушевського (біля собору), десятки зрізаних дубів, ясенів та ін. на польському кладовищі, Монастирку, у міському парку та в парку Шевченка.
Найбільше обурює, що влада стверджує, що ці дерева були аварійними, хоча всі бачать, що більшість з них - здорові велетні. А ще залишається загадкою, куди йдуть сотні кубів цінної деревини.
Більше: Вигідно зрізати, вигідно саджати: підсумки року “озеленення” в Коломиї
У серпні до редакції Інформатора звернулася вдова загиблого Героя Володимира Бобика - пан Марія - з проханням до коломиян допомогти відстояти її права.
Володимир Бобик 6 років боронив Україну. Скромна порядна людина, як міг дбав про сім’ю. В однокімнатній квартирі з ним проживала дружина і донька із синочком. Помешкання у старому фонді давно потребує капітального ремонту, але ж спромогтися фінансово на це родина не змогла. Волого, цвіль кутами, а туалет надворі.
Деталі: У вдови загиблого захисника відбирають землю в центрі Коломиї
І навіть це останнє у них відняли. сусідні власники наполягають: ця земля їхня, хоча документів не показують. За даними БТІ ця земля - прибудинкова територія будинку пані Марії та її сусідів.
Пані Марія звернулась до міського голови, але наразі її заклики ігнорують. Листи у вищі органи влади також досі не дали результатів.
Без сумніву, політики мусять гарно говорити. Це половина їхнього успіху. Проте рідко навчання красномовства оплачують з податків місцевих мешканців. Тим часом в Коломиї за курс ораторського мистецтва мають віддати з бюджету майже 30 тис грн.
Проведення короткотермінового семінару на тему: «Комунікація в публічній сфері та ораторська майстерність» планується ще до кінця 2022 року. Цю послугу місто закупило за 29 800 грн у Сорокіної Любов Іванівни як професійну підготовку спеціалістів.
За даними платформи YouControl підприємиця зареєстрована у Львові.
До слова, Львівська міська рада також закупила таку послугу на 10 днів швидше, ніж Коломия і заплатить за навчання з ораторського мистецтва 56 тис грн.
26 липня під час сесії до міського голови звернувся депутат ради Ігор Ільчишин. Він поскаржився, що його вже двічі оштрафували за несплату паркомісця. А самі знаки стоянки авто не видно з-за хащі.
Нагадаємо коломиянам, що вартість 1 години паркування в Коломиї вартує 10 грн.
Деталі: Безкоштовні парковки у Коломиї стануть платними
Але в разі несплати зупинки у паркувальній зоні, на власника автотранспорту накладається штраф у розмірі 200 грн. Якщо ж порушник поквапиться і одразу оплатить цей штраф, то в такому разі можу заплатити вдвічі менше – тільки 100 грн.
Тим само у місті вже лишилось мало місць, де можна безкоштовно залишити машину, а нові платні парковки облаштовують за кошти коломиян і називають це ремонтом тротуару.
Алярм! Озеро хочуть забудувати!
Приблизно так минув жовтень у Коломиї.
6 жовтня депутати намагалися протягнути рішення про затвердження проекту благоустрою і встановлення меж прибережної захисної смуги цього “ставка на вул. Чехова”. По суті, вони хотіли затвердити природоохоронну смугу озера. Це дозволило б забудовувати територію довкола міського озера впритул до водойми.
За міське озеро влада Коломиї взялася ще у 2021 році. Тоді вони прийняли рішення, яке стало першим кроком до змін водоохоронних зон довкола водойми. Саме там вперше озеро фігурує як став. Нагадаємо, що охоронна зона ставка – 25 м, а озера – 100 м.
Деталі: Хто з депутатів підтримав скандальне рішення про зміни меж берегів міського озера
Але рішення не набрало більшості й наразі відкладене у часі.
Ось так десь минув важкий 2022 рік в Коломиї.
А поряд цих скандалів, ми волонтерили, відправляли машини та інвентар військовим, приймали десятки тисяч переселенців, зустрічали й проводжали в останню дорогу наших загиблих захисників, працювали, вичерпувались, брали себе в руки і платили податки, аби місто жило й країна трималася купи.
Журналісти Інформатора дякують захисникам України за кожен наш крок, який був і є можливим завдяки їхній службі, дякують вам, читачі, за звернення й увагу. Тримаймося разом. І хай наступний рік буде під знаком перемоги!
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook , Telegram та Instagram. Надсилайте свої новини на пошту kl.informator@gmail.com
Якщо маєте цікаві новини чи хочете замовити рекламу – телефонуйте 096 545 8237
Наталка Сандецька